Matematik Dersini Anlamıyorum Ne Yapmalıyım? | Gamesfrm.com

Matematik Dersini Anlamıyorum Ne Yapmalıyım?

GizzeM

Seviye 1
Üye
Hemen hemen herkesin korkulu rüyası haline gelen matematik derslerini anlamak artık çok kolaydır. Matematik de kuralları bilmek her zaman yeterli olmamaktadır. Matematik dersini sevmemek ve anlayamamak ömür boyu başarısızlığı da beraberinde getirebiliyor. Öncelikle Matematik dersine dair önyargıları yıkmak gereklidir. Matematiği anlamanın en kolay yolu derin aslında çok eğlenceli olduğunu düşünmekten geçmektedir. Önyargılar sürekli çok zor bir ders olduğunu asla anlaşılmayacağını tekrarlamaktadır. Ardından dersi ders esnasında öğrenmek, konuyu mükemmel şekilde anladıktan sonra bol bol test sorusu çözmek ve tekrar yapmak gerekmektedir.

Öğrenilen Bilgileri Kalıcı Hale Getirmek

Gerek günlük hayatta gerek de okulda pek çok bilgi öğrenmekteyiz. Öğrendiğimiz bilgileri tekrarlamadıkça asla kalıcı olmamaktadır. Ödevleri zamanında yapmak da Matematiğe olan ilgiyi artırmaktadır. Derse ilgi duymak için özel ders anlatım videoları izlenebilir. Matematik dersinde başarının sırrı kısaca derse olan ilgiyi artıracak aktivitelere yönelmek, dersi öğretmenden net olarak dinlemekten geçmektedir. Matematik aktiviteleri de günlük hayatta tekrarlanarak ders yaparak yaşayarak öğrenilebilir.