Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 

League of Legends 2019 Dereceli Sezonu SSS

MaviBereLİ

Asistan
Site Yetkilisi
Asistan
Para Puan
1,421

Herkese merhaba arkadaşlar,

Yeni bir sezon, yeni heyecanlar ve yeniden yükselme hedefleri bizi bekliyor. 24 Ocak, umarım bütün oyuncular için iyi bir başlangıç olur.

Lige Yerleştirme:
Bu yıl ilk kez 10 yerleştirme maçınızı tamamlamadan bir lige atanmış olacaksınız. Geçici olarak yerleşeceğiniz bir dereceniz olacak. Maç kaybetseniz dahi aşağı düşmeyen ve ilk 10 maçınız boyunca sadece yukarı doğru ilerleyen bir yolculuk yapacaksınız.

Mevsimler ve Ödüller:
Her bir mevsim, ortalama 3 ay kadar sürecek. Mevsimler arasında hiçbir duraklama olmayacak. Biri bittiğinde, direği hemen başlayacak. Mevsim boyunca hem oyun içerisinde hem de istemci üzerinde konumunuzu göstermenizi sağlayan mevsim puanları elde edeceksiniz. Mevsim puanları, sezon sonundaki ödülünüzü etkilemeyeceği gibi birden fazla mevsimde oynamak, kazanacağınız ödülleri artıracak. Daha fazla detay için buraya, daha daha fazla detay içinse, buraya bakabilirsiniz.

Dereceli Zırhı:
Dereceli Zırhı, bu sezon dosta güven, düşmana gözdağı vermek için biçilmiş kaftan. Dereceli gidişatınızı hem takımınıza hem de arkadaşlarınıza gösterebileceksiniz. Detaylar için sizi şöyle locaya alalım.

Konum Dereceleri ve Önizleme
Konum dereceleri, ilk mevsim için sadece Kore'de ve Kuzey Amerika'da test edilecek. Diğer sezonlarda tüm bölgeler için açık olacak. Oyun içerisindeki her konumun, kendisine ait bir eşleştirme derecesi (MMR) olacak. (Bununla ilgili bir video açıklaması var.)

Her konumun kendi eşleştirme puanı olması, ana koridorunuzdan başka bir koridora geçtiğinizde sizi ona göre değerlendirecek. (Elveda mid or feed.)

Aşamalar ve Kümeler
Artık aşamalar 5 değil, 4 kümeden oluşacak. (Bronz 5 olmaktan kurtulduk!) Ve dereceli sistemine 2 yeni aşama gelmiş olacak. Yeni doğan iki aşamanın kulaklarına, ''Demir'' ve ''Üstatlık'' isimlerini fısıldandı bile. (Bronz olmakla övüneceğiniz günler geldi çattı!) Bu iki aşamaya daha yakından bakmak isterseniz, konuyu buraya usulca bırakıyorum.

Ustalık ve Üstü
Ustalık ve üstü aşamalar, artık bölgelere göre sayısal olarak ayarlanacak. Bununla birlikte Ustalık ve üstü aşamalara terfi alırken veya düşerken geliştirilmiş görseller görebileceksiniz. Detaylar, yine burada efeeem!

Uğursuz Koruluk
Tıpkı ''Sıralı Seçim'' gibi Uğursuz Koruluk Esnek Dereceli girişleri, 12:00 - 00:00 arasında açık tutulacak. Detaylar, buradaki makalemizin en altında.

Önemli Bağlantılar:
2019'da dereceli yenilikleri
/Geliştir: 2019 Dereceli Ödülleri
Ustalık ve üstü için dereceli güncellemesi

Dereceli 2019: Konum Dereceleri
Dereceli 2019: Ödüller ve Mevsimler
Dereceli 2019: Yeni Aşama ve Yerleştirmeler

/Geliştir: 2019 Konum Dereceleri
/Geliştir: 2019 Konum Derecelerini Açıklıyoruz

Sıkça Sorulan Sorular:
''Sezon başında düşük bir aşamaya yerleşirsem ne olacak?''

Endişelenme, yükselmek için önünde kocaman bir sezon var. Eğer yüksek aşama bir oyuncuysan, hızlıca yükseleceksin.

''Ben Platin/Gümüş oyuncusuyum neden Gümüş/Platin oyuncularla eşleşiyorum?''

Karşılaşma Ara butonuna bastıktan sonra sistem, senin eşleştirme puanına (MMR) en yakın oyuncuları aramaya başlar. Eğer eşleştiğin kişi sana yakın bir eşleştirme puanına sahip değilse, eşleşme durumunuz olmaz. O yüzden aşama seni korkutmasın/dikkatini dağıtmasın, kazanmaya odaklan!

''Geçtiğimiz sezon aldığım kısıtlama sebebiyle ödül alamadım. Peki bu sezon alabilir miyim?''

Tabi ki. Bu sezon daha sportmen bir oyun tarzına odaklanmalısın. Takdir seviyen arttıkça hem sezon sonu dereceli ödüllerini hem de takdir ödüllerini alabilirsin.

''Geçtiğimiz sezon benim takdirim 5, arkadaşımın takdiri ise 0 seviyesindeydi. Bu durum devam edecek mi? Yoksa ikimiz de aynı takdir seviyesine mi çekileceğiz?''

Hayır, yeni sezonla birlikte takdir toplamak için yeni bir hedef olsun istiyoruz. Böylece, sportmen bir oyuncunun daima kazanacağını anlayabilirsin. Sıralama şu şekilde olacak:

Takdir seviyesi 5 ise 2.3
Takdir seviyesi 4-5 arası ise 2.2
Takdir seviyesi 3-4 ise 2.1
Takdir seviyesi 2-3 ise 2.0
Takdir seviyesi 1-2 arası ise 1.0
Takdir seviyesi 0-1 arası ise 0.0 olarak güncellenecek.

''2018 Sezonunda takdirimden dolayı ödül alamamıştım. Bu sezon mevsim ödüllerimi etkiler mi?''

Hayır, Mevsim sonlarında Dereceli Zırhı ve Yükleme Çerçevesi ödüllerini alabilirsin.

''Sezon arasında oynadığım dereceli maçlar boşa mı gidecek yani?''

Hayır, sezon arası dönemde oynadığın maçlar, önümüzdeki sezon dereceli durumunu etkileyecek. Hiçbir zaman sezon arası diye rekabetçi tarafını tatile gönderme!

''Altın çerçeve beni şişman gösteriyor. İstersem silebilecek miyim?''

Maalesef hayır. 9.2 Yamasıyla birlikte, dereceli sistemde yaptığımız değişikliklerden dolayı çerçevelerini silemezsin. Eski derecen gözükmeye devam edecek yani.

''Bu yeni Dereceli Zırhları ile nerelerde hava atabilirim?''

Mantıksal olarak her yerde ama oyun için soruyorsan, profilinde, lobide ve yükleme ekranında görünecek.

''Arkadaşlarımın veya merak ettiklerimin dereceli durumunu nasıl anlayacağım?''

Aslında profillerine direkt bakabilirsin. Yine de profillere ulaşamadığın bir noktadaysan, (Yükleme ekranı) dereceli zırhlarını inceleyerek anlayabilirsin. Yukarıdaki görselde belirtilen 3 farklı değişim olacak. Aşama, Zırh ve Geliştirme.

''Geçtiğimiz sezon ilk kez Altın oldum. Bunu her sihirdara göstermek istiyorum. Neler yapabilirim?''

Dereceli Çerçevesi ve Sancak ayarlamasıyla bunu yapabilirsin.

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)