Twitch Bits Bağış Nasıl Yapılır? | Gamesfrm.com
 

Twitch Bits Bağış Nasıl Yapılır?

KaRuS

Seviye 9
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
355
Tepki puanı
11
Dünyanın en büyük sosyal medya yayıncılık sistemlerinden birisi Twitch Bits ile alakalı sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Canlı yayın odaklı sosyal medya sistemleri içerisinde dünyada kısa sürede en popüler olan sistem demek yanlış olmaz sanırım. Twitch, aynı zamanda yayıncıların para kazanabildiği bir sistem durumunda.

Twitch dahili para birimi olarak Bit kullanır. Yani Twitch Bits ile alakalı olarak detaylar ciddi anlamda fark yaratır. Peki nedir bu Bits sistemi?

Twitch Bits Nedir?
Twitch Bits, Twitch sistemi içerisinde kullanılmakta olan birçok farklı para birimine verilen genel isim olarak nitelendirilir.

Twitch sisteminde izleyiciler, istemeleri harinde yayıncılara Twitch Bits gönderme şansına sahip olurlar. Bits sisteminde tıpkı pokerde olduğu gibi 10’luklar, 100’lükler ve 1000’likler gibi olmak üzere her bits farklıdır. Yani ne kadar toplarsanız aslında bir şekilde canlı yayın esnasında da bunu görüp paraya çeviriyorsunuz.


Canlı yayın esnasında Twitch sisteminde sizlere bağış yapılabilir. Bu neden dolayısı ile anlık bildirimler ile de Twitch kazancınızı görme ve hatta paylaşma şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın.
Twitch Bits Bağış Nasıl Yapılır?
Bits sistemi ayrı bir panel üzerinde çalışır. Yani sistem, para ile alakalı olarak tüm detayları ayrı bir sistem üzerinde yönetir. Size de bu imkanları sunar. Yukarıda Orkun Işıtmak’ın Twitch yayıncılarına 10.000 TL bağış videosunu izleme şansına sahip olacaksınız.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her bits, farklı bir simge ve renk ile sizlere sunulur. Bits panele girerek kredi kartınız ile ödeme yapar ve Twitch izleyici hesabınıza Twitch Bits coin tanımlarsınız. Sonrasında ise canlı yayın esnasında istediğiniz kişiye bu coinleri bağış olarak gönderme şansına erişirsiniz.


Twitch Bits bağışı, özellikle hesaba para yükleme noktasında sizlere birçok farklı alternatif sunar. PayPal, Papara ya da bu gibi birçok farklı dijital ödeme sistemini kullanarak Twitch bit satın alabilirsiniz. Sonrasında ise yukarıdaki gibi hesabınızda ayrı ayrı sınıflar görünür.
 
Üst