Travian Roma Taktikleri Nelerdir? Ayrıntılı Rehber | Gamesfrm.com
 

Travian Roma Taktikleri Nelerdir? Ayrıntılı Rehber

PaTRoN

Seviye 10
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
432
Tepki puanı
7
Travian Roma Taktikleri
Travian Roma Taktikleri - Başlangıç - Travian Roma Başlangıç Rehberi


Travian – Roma-Taktikleri

Travian Roma Taktikleri, Travian simgesinin bile lejyoner olması romalıların oyunda üstün ırk olduğunu gösteriyor. Roma yeni oyuncular için iyi bir ırk değildir. Oynaması zordur. Yok ben romalı oynayacam diyorsanız serverdan 3-4 gün sonra oyuna başlamanız. Çünkü oyunun başında kayıt olursanız ++ bölgesinde oyuna girersiniz. En çok savaş çoğu zaman bu bölgede olur. Eğer oyuna biraz geç kayıt olursanız +- veya -+ bölgelerinde başlarsınız ve bu bölgelerde daha az savaş olur. Romalıların en büyük sorunu askerlerinin çok pahalı olmasıdır. En basit askeri Lejyonerlerin bile diğer ırk askerlerini orta seviye askerlerinden bile pahalı olmasıdır. Ama biraz sabır ile ileride yıkılmaz olursunuz. Lejyonerleri örnek verirsek, Tokmak Sallayanla aynı sahip olması Phalanxa ile savunma puanının yakın olması Lejyonerin güçlü bir asker olduğunu gösterir. Diğer sıkıntı ise askerlerinin kışladan geç çıkmasıdır. Bir lejyoner 1. seviye kışlada 33 dakikada çıkar. Binalarda aynı şekilde pahalı ve geç gelişir. Bunlar dezavantajlarıdır. Avantajları askerlerin çok güçlü olması, yağmaların yüksek olması ve savunmalarının yüksek olması. İleri seviyelerin seçeceği bir olarak karşımıza çıkıyor.
Başlangıçta Ne Yapmalıyız?
++ Bölgesine kayıt yaptırmayın diye yukarıda belirtmiştim. İlk önce görevleri yapıyoruz. Kışlayı kurduktan sonra hemen 2 asker basıyoruz. Sonra boş olan vahalara ve özellikle hesap açmış oynamayan hesapları bulup yağmalıyoruz. Kayıp yapmadan yağma yapmamız lazım. Bu arada asker ve hammede gelişimlerine önemgöstermeliyiz. Yağma maddelerin her zaman asker basımında kullanın çünkü ne kadar çok asker o kadar çok yağma. Yağma yaparaken risksiz yağmalar yapalım. Lejyonerler 30 civarı oldumu artık ikinci köy hazırlıklarına başlayalım.

Sonrasında Ne Yapalım?
Travian Roma Taktikleri ikinci köyü kurduk. İlk köy hammaddeler 7-8 seviyelerinde. İkinci köyde ilk işlemimiz tahılları 5 seviyelerine getirmek ve tahılları ana köye taşımaktır. İlk köy artık 10 sevilerine getirip prot basalım. Pazarcımızı geliştirmeyi unutmayalım. Clan durumu ise, yakınızdakilerle aynı clanda olursanız saldıralara müdahale zamanınız olur.

Travian Roma Taktikleri - Travian Roma Askerleri - Roma Asker Saldırı


Travian Roma Taktikleri – Roma Askerleri

Şimdi askeri taktiklere bakalım;
Lejyonerler başta anlattığım gibi güçlü askerlerdir. Onun için lejyonerleri saldırdada savunmadada kullanabilirsiniz. Bunun için zırh dökümhanesini geliştirip lejyoner basıyoruz. 200-250 civarı lejyonerden sonra etrafımızdaki cermen halklarına saldıryoruz. Cermenler olmasının sebebi düşük savunmaya sahip olmaları. Saldırıdan gelen ham maddelerle lejyoner basmaya devam ediyoruz. Savunma anlamındada surlarımızı 15. seviyeye cekiyoruz.

Bir diğer taktik ise, Equites Caesaris basmak. 20-30 civarı birşey kastıktan sonra demir madenlerine saldırıyoruz. Çünkü romalılar ençok demir madenine ihtiyacı vadır. Demir madenini temizleyip, kahraman kışlasını 10 yaptığımızda demir madenini (vahayı) ele geçiriyoruz. Eğer yakınınızda demir+tahıl varsa daha iyi olur. Demir arttıkça asker daha kolay basabiliriz.İleri Seviyede Ne Yapmalıyız?
Travian Roma Taktikleri server ilerlemiş herkez mancınık yapmaya başlamıştır. Romalıların askerleri iyi olduğu için siz onların yarısı kadar bassanızda yeterli. Ama mancınık sayılarını eşit şekilde tutmaya önem gösterlim. Top 10 listesine devamlı bakalım. Tılsımlar çıkmaya başlamıştır. Öteki ırklar tarla basarken sizde hammadde sıkıntı yoktur. Siz ise asker basmaya devam edersiniz. Tılsımlar çıktığında elinizde 30 k Equites Caesaris olması yeterlidir. Bütün köylerinizde belediye binası olmasına önem gösterin. Tılsımlardan sonra bir karar vermek zorundasınız. Wow ordusu basın mancınıgı durdurmayın ya da merkezeda kışla ahır kurup 2. orduyu basın. Wow ordusu basacaksanız büyük kışladaki çalışmalarınaza hammadde yetecektir. Çünkü yeteri kadar hammedeniz vardır. Wowa kadar 150 k asker 10k mancınız olsun. MErkezde ve asker köyünüzde ikibin koç ikibin mancınık bulunması yeterlidir.
 
Üst