Travian Irklar Rehberi

PaTRoN

Seviye 9
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
296
Tepki puanı
6
Travian oyununda bulunan ırkları tanıtıyoruz.

Bilindiği üzere Travian oldukça popüler bir tarayıcı oyunudur. Strateji üzerine kurulu olan Travian, üç temel ırk içermektedir. Oyunu oynayan kişiler üç ırktan birini seçip oyuna başlamaktadırlar ve bu, oyun sonuna dek sürmektedir. Haliyle ırk seçimini doğru yapmak önemlidir.

GALYALILAR

Travian
‘da bulunan Galyalılar ırkı, daha çok savunma ağırlıklı yapıdadır. Diğer iki ırkta olmayan önemli bir özellik olan tuzakçı binasına sahip olabilen Galyalı ırkı, 400’e kadar düşman askerini esir alabiliyor. Aynı zamanda daha farklı pek çok avantajı bulunan Galyalılar, savunma ağırlıklı bir ırk olmasına rağmen toytatın şimşeği isimli, oyunun en hızlı askerine sahiptirler. Bu da yağma ve saldırıda da aslında iyi bir ırk olduğunu gösteriyor.

travian-oyunu-_vaha-ele-gecirme


CERMENLER

Cermenler genellikle oyunun saldırı tarafını oynamak isteyenlerin tercih ettiği bir ırktır. Buna bağlı olarak genelde her serverda Cermenler, yağma ve saldırıda top 10’u da işgal ederler. Ancak Cermenler, savunma aşaması riskli bir ırktır. Özellikle çok online olamıyorsanız Cermenler ırkı başınıza dert açabilir. Çünkü Cermen bir köyü savunmak Galyalı veya Romalı bir köyü savunmaktan daha zordur.

ROMALILAR

Son olarak Romalılar, oyunun hem saldırı , hem savunma yönü için oynanabilir lakin biraz daha meşakatli bir gelişim sürecinin sizi beklediğini söyleyebiliriz. Cermenler ve Galyalılara oranla daha az avantajı bulunmaktadır.
 
Üst