Travian Hızlı Gelişim Taktikleri

PaTRoN

Seviye 9
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
296
Tepki puanı
6
Türkiye’de pek çok oyuncunun severek oynadığı oyunlar arasında yer alan Travian’da hızla gelişmek isteyenlere bazı Travian hızlı gelişim taktiklerinden bahsedilebilir. Bu taktiklere özen gösteren her oyuncunun Travian konusunda tecrübesiz olmasına rağmen olabilecek en kısa sürede güçlü bir köye sahip olması mümkün hale gelebilir.
Travian Hızlı Gelişim Taktikleri
Oyun Rehberleri - Travian Hızlı Gelişim Taktikleri - Travian


Travian Hızlı Gelişim Rehberi

Travian’da hızla gelişmek için ilk olarak oyuna başlama esnasında henüz açılmamış ya da açılmak üzere olan serverlerin seçilmesi tavsiye edilir. Yabancı dili iyi olmayan oyuncuların kendi dillerine ait serverlerde oyun oynamaları daha rahat gelişebilmeleri açısından da oldukça önemlidir.

Server seçme aşaması tamamlandıktan ve oyuna giriş yapıldıktan sonra ise oyuncuların yapmaları gereken ilk şey, çevrelerinde yer alan rakiplerinden daha hızlı gelişmektir. Bunun için de ekonomiyi geliştirmek ve bu sayede saat başına daha çok hammadde üretmek oldukça önemlidir. Travian hızlı gelişim taktikleri arasında en önemlilerinden birisi olan bu hususta her hammadde çeşidinden satın alarak 1. seviyeye çıkartmak ve sonrasında hammadde yeterliyse hammadde deposu, sığınak ve tahıl ambarı kurmak gereklidir.

Oyun Rehberleri - Travian Hızlı Gelişim Taktikleri - Travian Hammadde


Travian Hızlı Gelişim Taktikleri – Hammadde

Her hammadde alanından birisini 1. seviyeye getirmeyi başaran oyunculara bu aşamadan sonra tuğla ve odun üretimine önem vermeleri tavsiye edilir. Zira odun ve tuğla üretimi bina yapımında gerekli malzemeler olmalarından ötürü Travian’da hızlı gelişim için zorunlu ihtiyaçlar arasında gelmektedir. Odun ve tuğla üretiminin yanı sıra asker gelişimi için tahıl üretimine ağırlık vermek de önemlidir.Odun ve tuğla tüketimi konusunda sorun yaşamayan oyuncular tahıla ek olarak demire ağırlık vermeye de başlayabilir. Daha sonra pazar kurmak için gerekli olan 3. seviye merkez binası, 1. seviye hammadde deposu ve tahıl ambarı gibi zorunluluklar yerine getirilmelidir. Pazar kurmak, Travian hızlı gelişim taktikleri arasında en bilinenlerinden birisidir. Zira oyuncular pazar kurdukları zaman takas yöntemi sayesinde ihtiyaçları olmayan ürünleri ihtiyaç duydukları hammaddeler ile takas edebilir ve bu sayede daha rahat ve hızlı gelişme olanakları bulabilir. Köy ekonomisini düzeltmek için tercih edilebilecek pazar kurma özelliği ile gelişim için gerekli olan hammaddelerin temini kolaylıkla sağlanabilir.

Üretim ve pazar kurma ile yeterli hammaddeye sahip olduktan sonra oyuncuların yapmaları gereken tek şey ise köylerini yapılandırmaya başlamak ve askeri birliklerini güçlendirerek diğer köylere saldırmaktır. Diğer köylerden hammadde sömürmenin ve bu sayede tarlaları geliştirmenin ise diğer Travian hızlı gelişim taktikleri içerisinde yer aldığı söylenebilmektedir.
 
Üst