• Sistem Gereksinimleri En Yüksek Olan Oyunları Sizler İçin Topladık İşte Herşey Bu Konuda

  • Metin2 Yaz Etkinliği Başladı! Etkinlik Hakkında Bilmen Gereken Herşey Bu Konuda


Trader Olmak

XRamboX

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
4 Haz 2018
Mesajlar
39
Tüccarlık (trader), para kazanmanın en iyi yollarının başında olan mesleklerden biride traderlik mesleğidir. Trader olmak için neler gerekmektedir? Nasıl yapılmaktadır?

Tabiki her meslekte olduğu gibi tüccar olmanız içinde karakter leveliniz en az 20 olmalıdır. Şehirde bulunan Specialyt Shopların yanında bulunan Merchant Unıon'larından cinsiyetinize göre flag satın alıp üzerinize giyin. Stablelerden trans bölümünden kullanabildiğimiz at veya deve satın almalıyız. ( Her zaman için yanınızda yedek bir binek bulundurursanız iyi olacaktır.) Yolculuk esnasında bineğimiz mutlaka olarak hasar alacaktır. Bu yüzden bolca HP potlarından ve abnormal Statue cure potiontlarından da almanız işimizi bir nebze de olsa garanti altına alacaktır. Binek hayvanınıza binip Specialyt Shoplardaki Trader Shop isimli şahıslardan da satacağımız eşyaları satın alıyoruz.
Trader mesleğinden para kazanabilmemiz için aldığımız malları diğer şehirlerdeki Trader Shoplara satmamız yeterli olacaktır. Tabi işin zor kısmı da malların diğer şehirlere zararsız kazasız belasız bir şekilde ulaştırmaktan geçiyor.

Bir tüccarın dikkat edilmesi gereken en önemli satın aldığı malın değeridir, ne kadar değerli malzemeler ürünler taşırsanız o oranda kar sağlamanız gerekmektedir. Tabi ki de bu yolun zorluğuna bağlıdır.

Taşıdığınız malların değerine göre kervanınız yıldız kazanmaktadır. Siz Trader Shopdan satın aldığınız esnada bineğiniz ıventorysinin en alt kısmında bulunan yıldız şeklindeki slotlar değeri karşılığındaki malı yüklediğimizde yanmaya başlar. Bu yıldızlar yolculuğunuz sırasında sizi engellemek için çıkan npc Thieflerin sayısını belirler ve en önemlisi ise Thief mesleğini seçmiş kişilerin bize doğrudan saldırıp saldıramayacağından tespit etmektedir. 1 Yıldız değerindeki kervanlara 1 adet npc thief çıkar ve player thieflerin doğrudan size saldıramaz fakat yıldız sayınız 2 ve üzerinde olduğu zaman çıkan npc thief sayısında bu orana eş değer olacaktır. Player thieflerin saldırına doğrudan açık konumuzda olduğumuz anlamına gelir.

Satın aldığımız malların istikametine göre kar yüzdeniz aşağıdaki gibidir;

Jangan - Donwhag = %386
Donwhag - Hotan = %440
Jangan - Hotan = %660

Sizleri bu zorlu yolculuklardan korumak için hunterler bulunmaktadır. Malları satın aldığınız şehirlerde bu bölgelerde hunterlere rastlayabilirsiniz ufak bir sözleşme ile daha kolay bir şekilde gidersiniz.

Konu burada bitmiştir.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst