The Prison Break 1. Sezon Özeti [Tüm Bölümler]

Zєвαηi

EDİTÖRR
Yönetici
Haber Editörü
Katılım
25 Ocak 2019
Mesajlar
471
Tepki puanı
11
Konum
ADANA
The Prison Break 5 sezonluk bir dizi olup 2005 yılının Ağustos ayında Fox Kanalında her pazartesi yayına giren The Prison Break yani türkçe ismi ile Büyük Kaçış filmi izleyenlerini ekran başına kilitlemeyi başarmaktadır.

prisonbreak.jpg

The Prison Break 1. sezonun bölüm bölüm sizler için özet şeklinde sırayla aşağıda anlatacağım. Dizi yabancı olduğu için türkçe dublaj, türkçe altyazılı seçeneklerini kullanarak keyifle izleyebilirsiniz. Hadi filmin özetine geçelim.

The Prison Break 1. Sezon Özeti Bütün Bölümler

The Prison Break 1. Sezon 1. Bölüm Özeti (Pilot)

Michael Scofield tüm planları hazırlayıp üstüne dövme olarak yaptıktan sonra abisin idamına son bir kaç hafta kala banka soymaya çalışarak hapisaneye girer. Hücre arkadaşı ve ortamı keşfetmeye başlar. Tabi amacı sadece içerden çıkmak değil içerde olup dışarıda bağlantısı olan ve planlarını görenleri mecburiyetten plana dahil etmeye başlar. Michael Revire girmek için Tip I Diyabetmiş gibi gösterir.

The Prison Break 1. Sezon 2. Bölüm Özeti (Allen)

Michael planlarını abisine anlatır ve onu buradan kaçıracağını söyler. Sayım Sırasında siyahlar beyazların kanlı savaşı başlar. Michael kaçış için planları işlemeye başlamıştır.

The Prison Break 1. Sezon 3. Bölüm Özeti (Test)

T-Bag Michael öldürmek istiyordu ama John Abruzzi onu kurtardı çünkü Michael da Abruzzi' nin işine yarayacak bir bilgi vardı ve onu istediği için Michael' i koruyordu. Michael tüm bu olanlar yüzünden planından 3 gün geri kalmıştı.

The Prison Break 1. Sezon 4. Bölüm Özeti (Tatlı Zehir)

Henry Pope karısının yıl dönümü için Taj Mahal' in bir maketini yapmak istiyor ama iş ilerlediği için yapamamaya başlamıştı. Michael' in yardımını alması gerekmekteydi. Michael Revire giriş için alttaki odanın havalandırmasını delmek için kimyasallar bulup kullandı. Fernando Sucre kız arkadaşı için hapisaneden kaçmayı kabul edip Michael yardım etmeye başladı.

The Prison Break 1. Sezon 5. Bölüm Özeti (Fıtz)

Fernando ve Michael iş birliği yaparak hücreden çıkıp kaçış için planlar yapmaya başladılar. Mıchael kendi kaçmış gibi gösterip Fox River' in en tepesine çıktı ve olası bir kaçışta polislerin nerden geldiğine baktı ve kaçış için en uygun sokağın FITZ sokağı olduğunu buldu.

The Prison Break 1. Sezon 6. Bölüm Özeti (İsyan, Delik ve Şeytan 1)

Mahkumlar isyan çıkardı. Tüm koğuş serbest kalır. Michael duvarı delmesi için bir düzenek kurar ve şeytan resmi yansıtır duvara o şeytan resminin belli yerlerinden yumurta çırpıcısı ile duvarın farklı yerini delerek duvarı yıkmayı sağlaması için Sucreyi hücreden çıkartır. T-Bag Michael ve diğerlerinin hapisten kaçacağını görür ve yanlarında gitmek ister yoksa herkese söyleyeceğini söyler ve plana dahil olur.

The Prison Break 1. Sezon 7. Bölüm Özeti (İsyan, Delik ve Şeytan 2)

John Abruzzi ve Fernando Sucre duvarı yıkmayı başarmıştır. İsyanlarda bastırılmıştır.

The Prison Break 1. Sezon 8. Bölüm Özeti (Westmoreland)

Michael kaçıştan sonrası için dışarıda gereken parayı Dp Copper' ın parasını istemektedir. Ama ne yazık ki Westmoreland plana dahil olmak istememektedir.

The Prison Break 1. Sezon 9. Bölüm Özeti (Tweener)

Hapisaneden kaçmak için Gardiyan odasının altındaki havalandırmaya kadar olan arayı kırmak istemektedir. Gardiyanlar bu bölümde az kalsın deliği bulacaklardı. FBI Lincoln oğlu olan LJ. öldürmek için peşine düşmüşlerdir.

The Prison Break 1. Sezon 10. Bölüm Özeti (El becerisi)

Benjamin Fraklin
Gardiyanlar odasındaki kazıyı fark eder ve Michael onuda yanında almalarını söyler. Michael plan çöp olmasın diye kabul eder.

The Prison Break 1. Sezon 11. Bölüm Özeti (Ve 7 Kişi kaldı)

Michael içeri girmeden evlendiği kadından onu aradığında ona kredi kartı görünümlü bir kart getirmesi için teslim etmişti ve onu getirmesini istedi. Sonunda DP Copper plana dahil olmak istedi.
 
Üst