Sistem Gereksinimleri En Yüksek Olan Oyunlar | Gamesfrm.com

Sistem Gereksinimleri En Yüksek Olan Oyunlar

Bozcan

Dc: bozcan4
Yönetici
Haber Editörü
Gerek grafikleri olsun gerekse oynayış tarzı ile oyunun hikayesi birleşince bizi bambaşka bir boyuta taşıyan bilgisayar oyunları her sene biraz daha gelişerek maliyetini arttırmaktadır. Gelişen oyunlar gelişimle birlikte Sistem gereksinimi en yüksek oyunlar haline gelmeye başlıyor. Sistem gereksinimi en yüksek olan PC oyunları grafik değerleri yüzünden sistemi oldukça yormaktadır.

Yüksek sistem isteyen oyunlar 2020

Evet arkadaşlar bu oyunlar diğer hiçbir oyunlara benzemez bu oyunlar gerek gerçeklik gerek oynayışı ile çığır açmış oyunları ele almaktayız.

1. Metro Exodus

gOIL5b.jpg

Listenin belkide en sevileni olan en yüksek sistemlerden birine sahip olan oyunlar arasındaki yerini hala korumaktadır. Bu oyunu sizde en yüksek sistem gereksinimleri ile oynamak istiyorsanız aşağıdaki sisteme sahip olmanız gerekmektedir. Metro Exodus sistem gereksinimleri;

Ram: 16 GB
Ekran Kartı: GeForce RTX 2080 Ti
Ekran Kartı belleği: 11 GB
Direct X: 12
İşlemci: İntel Core İ9-9900K
İşletim Sistemi: Windows 10

2. Cyberpunk 2077

C1z3KA.jpg

Günümüzde de çığır açan oyunlar arasında açık dünya oyunlarından olan bir oyun ve 16 GB Ram isteyen oyunlar arasında yer almaktadır.Gerek uzay sistemi olsun gerekse bilim kurgu olarak oyunun isminden anlaşılacağı gibi bizi 2020 yılından alıp 2077 yılına götürecek olan Cyberpunk 2077 Sistem gereksinimlerini inceleyeceğiz. oyunun en yüksek grafik değerlere sahip sistem gereksinimi;

Ram: 16 GB
Ekran Kartı: GTX 1080 Ti
İşlemci: 8. Nesil İntel İ7 8700K / 3.7 GHz
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
Ekran Kartı Belleği: 4 GB VRAM
Boş alan gereksinimi: 100 GB ve Üstü

Bu oyun en çok sistem isteyen oyun olarak 2020 damga vuracak bir oyundur.

3. Hitman 2

Fg9DSQ.jpg

Hitman 2 indirmediyseniz ve nişancı oyunları seviyorsanız durmayın hemen indirin. Detayları ile bir çok oyuncuyu sınayan bu nişancı oyun Hitman bu defa oyuncuları değilde sisteminizde yer alan ekran kartlarını adeta yakmaya geliyor. Oyun nişancılık üzerine olduğundan uzak ve yakın mesafede detaylar oldukça fazla yer almaktadır. Bu oyunu oynamak ister gibi duruyorsunuz Ama oyun severleri üzebilecek bir sistem gereksinimine sahip olabilir. Hitman 2 Sistem Gereksinimleri;

Bellek: 16 GB
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 1070 / AMD GPU Radeon RX Vega 8 GB
DirectX: Sürüm 11
İşlemci: İntel CPU Core İ7 4790 4 GHz
İşletim Sistemi: OS 64-bit Windows 10
Depolama alanı: 60 GB ve üstü

4. Far Cry 5

Di6yNp.jpg

Yapımcı olan ubisoft bu oyunu ile oyuncuyu memnun ettikten sonra kendisini de memnun ederek gururlanmış olduğu Far Cry 5 hikayesi ile beğenileri almayı başardı. Oyunun şu andaki sistem gereksinimleri can yakarken ileride nasıl olacak merak konusu oldu. Far Cry 5 İndirmeyen kalmasın efsane kaliteli bir oyun. İşte Far Cry 5 sistem gereksinimleri;

Bellek: 8 GB Ram
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD R9 290X (4 GB VRAM with Shader model 5.0)
DirectX: Sürüm 9.0c
İşlemci: İntel Core i7 4770 3.4 GHz / Amd Ryzen 5 1600 3.2 GHz
İşlemci Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit versiyon)

5. The Witcher 3

FFwPJR.jpg

Hikayesi ile oynayışı açısından harika olan bu oyunun Netflix tarafından da diziye uyarlandı. Üçleme şeklinde olan oyunun son serisi olan The Witcher 3 sistem gereksinimleri ile oyun camiasında konuşulan oyunlardan biri oldu. Oyunu 1080p Kalite ile oynamak isterseniz Aşağıdaki gibi sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekecektir. The Witcher 3 Sistem gereksinimleri;

Bellek: 8 GB Ram
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 290
İşlemci: İntel Core İ7 3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
İşlemci Sistemi: Windows 7 64 Bit / Windows 8 64 bit / Windows 10 64 bit
Depolama Alanı: 40 GB

6. Call of Duty: Warzone

KbKOYq.jpg

Online olarak oynanan oyunlardan biri olarak oynamakta olan Call of Duty: Warzone FPS oyunları içinde çıkış yaptı. Oyun yakın tarihte çıkış yaptığı için grafik kalitesi uç noktalarda sayılmakta. Son gelen güncellemesi ile 200 GB' ı aşan oyun adeta kocaman bir yer kaplamakta. Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri;

Ram: 12 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 6 GB / AMD Radeon R9 390 AMd RX 580
İşlemci: İntel Core İ5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X
İşletim Sİstemi: Windows 10 64 bit
Depolama Alanı: 175 GB

Bilgisayarına güvenen bu sistem yakacak oyunları oynamak isteyenlere iyi oyunlar.

KukLa

Seviye 7
Üye
Far Cry 5 enfes bir oyuna benziyor ama benim sistem kaldırmıyor bu can sıkıcı oluyor.

Tory

Seviye 4
Üye
Yanş Metro Exodus nu oyuna diyecek bişi bulamıyorum ben bu kadar keyif aldığım bir oyun daha hatırlamıyorum.

NicKK

Seviye 4
Üye
Ya indiremiyorum ondan deneme fırsatım olmadı.

Cosmo

Seviye 3
Üye
Bu listede yer alan oyun kendi içinde zaten çığır açmış oyunlar hepsi ayrı güzel

Karayel

Asistan
Asistan
Ben en sevdiğim oyun tabiki Call of Duty serisinden Warzone bu oyun çok güzel tavsiye ederim

MaviBereLİ

Seviye 9
Üye
sistemime 16 GB lık bellek alacaktım sırf Hitman 2 için daha erken aldım nişancılık oyunları tam benlik detaylar falan efsane

Tembel OYUNCU

Seviye 4
Üye
Bu oyun hakkında ilk mesajı ben atacağıma sevindim. Çünkü gerçekten 2020 de çığı açacak bir oyun Cyberpunk 2077

Dolunay1

Seviye 4
Üye
aynen bunlar nasıl sistem gereksinimleri uçmuş ben ve PC geriden geliyoruz :)

Fuat63

Seviye 4
Üye
Far Cry 5 resim ilgi çekici oyun beni kendine çekiyor tasarımı ile :)