Ronin: Two Souls Sistem Gereksinimleri I Ronin: Two Souls Kaç Gb | Gamesfrm.com
 

Ronin: Two Souls Sistem Gereksinimleri I Ronin: Two Souls Kaç Gb

Poine

Asistan
Asistan
Katılım
25 Ocak 2019
Mesajlar
370
Tepki puanı
44
Hikaye odaklı rol yapma oyunlarına yenisi Türk yapımı Ronin: Two Souls erken erişim ile PC’ ye açılacak. 2 kişilik kadrosu ile M11 Studio’ nun hikaye odaklı oyunu olan Ronin: Two Souls Türkçe seslendirmeli olarak oyuncular tarafından kullanılabilecektir. Oyunun türü olarak RPG’ dir.

Samuray olmak isteyen bunun için eğitim alan kenji seçimleri ile kendi istekleriniz ile maceraya atılabilirsiniz veya başkalarının intikamını almak için yardımda bulunabilirsiniz. Karar sizin “siz seçin”

capsule_616x353.jpg


Ronin: Two Souls Sistem Gereksinimleri

Ronin: Two Souls Minimum Sistem gereksinimleri


• İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
• İşlemci: Intel Core i5 3470 | AMD FX-6300
• Bellek: 4 GB RAM
• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 | AMD RX 460
• DirectX: Sürüm 11
• Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
• Ses Kartı: DirectX 11 Destekli


Ronin: Two Souls Önerilen Sistem gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
• İşlemci: Intel Core i5 4700 | AMD Ryzen 5 1400
• Bellek: 8 GB RAM
• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 | AMD RX 580
• DirectX: Sürüm 11
• Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
• Ses Kartı: DirectX 11 Destekli


Ronin: Two Souls Kaç Gb

Türk yapımı olan Ronin: Two Souls 10 Gb’ lık bir depolama alanını kapsamaktadır.

fb06f7ec9eeab039b03051c167bed58eb50c_912cr485.jpgRonin: Two Souls Erken Erişim Tarihi Açıklandı!!

18 Şubat 2021
tarihinde RPG türü olan hikaye odaklı rol oyunu ile piyasa da gündeme gelmeyi hedefleyen M11 Studio 18 şubatta erken erişim ile oyuncular ile buluşacaktır.Ronin: Two Souls Ne kadar

Türk yapımı olan bu oyunun ilk aşamada fiyatı 20 TL olarak belirlemiştir. Oyunu alacaksanız ilk zamanlardan alın ilerleyen zamanlarda fiyatta artış olabilir.


Ronin: Two Souls Nedir?

Ronin: Two Souls, kurgusal olarak tasarlanan kenjinin hayatını yer alan hikaye tarzı oyununda Japonya’ nın ücra köşelerinden birinde yer alan küçük bir adada yaşayan kenjinin yolcuğuna katılmaya hazır mısınız. Küçük bir ada olan Toshi adasında yalnız yaşamakta olan kenji, hayatı boyunca yapmak istemediği bir şeyi yapmak zorunda kalarak tüm hayatını olduğu gibi değiştiri verir. Kenji karakterini yönlendirmekte olan oyuncu olarak kendi dostunuzu ve düşmanınızı siz seçersiniz.

Oyunda 2 kamera seçeneği olan FPP ve TPP bulunmaktadır. Oyunda etrafta bulunan insanlar ile sohbet edip, onlar hakkında ekstra bilgiler alabilirsiniz. Düşman belirlediğiniz kişiler ile dostluklar kurup daha sonra bu durumundan faydalanabilirsiniz. Samuray olma yolunda ilerlemek isteyen kenji karakterini siz canlandırarak oyunun en güçlü samurayı olun.

EhwNufrWoAAQrAA.jpg


Oyun İçerisinde 4 Karakterden bahsedilmektedir

Oyunda yer alan 4 karakterin hikayesi bizlere sunuldu hadi göz atalım.

Kenji; Oyunun ana karakteridir. Oyuncunun yönettiği karakter olan kenji, 22 yaşında yetim bir erkektir. Samuray olmak için çocukluktan beri eğitim almaktadır. Usta dediği kişi aynı zamanda üvey babasıdır(Ozaki). Genç bir karakter olması nedeni ile biraz agresif ve düşüncesiz bir yapıya sahip olmaktadır. Bunun dışında kenji hakkında şunu söyleyebiliriz Samuray olmak için adeta her şeyi yapabilecek bir karakterdir. Hikayesin geçtiği toshi adasını koruyuculuğunu yapmaktadır.


Ozaki; kenjinin üvey babasıdır aynı zaman da kenjinin samuray olması için ona ustalık yapmaktadır. Ozaki çok yaşlı bir karakter olduğundan yaşı 82’dir. Gençlik yıllarında ülkesi adına birden fazla klana katılarak büyük savaşlara tanık olmuştur. Belli bir süre sona doğduğu adaya toshi’ ye geri dönmüş ve burada sakin bir hayat yaşamaya başlamıştır. Ozakinin geçmişi hakkında detaylı bir açıklama olması ve sadece geçmişte bir samuray olduğunu bilmekteyiz. Kenjinin üvey babası da olması da şu şekilde açıklanmış; bir sonbahar gecesi kapısının önüne bir sepetin içinde bırakılmış, gerçek ailesini aramış fakat ailesine dair bir iz bulamamıştır. Çocukluktan beri kenjiyi yetiştirerek şimdi genç savaşçı karakterini oluşturmuştur.


Sueno; Adanın orta yaşlı kadınşarı arasında yer alan sueno kocasını bir savaşta kaybetmiştir. Eşi Itichi klanın onurlu samuraylarından olan Kemoda, 15. Yy’ da karnına aldığı bir mızrak darbesi sonuvu kurtarılamamış ve hayatını kaybetmiştir. Kendisi de babasının yanına Toshi adasına dönmüştür. Babası Sako’ nun o dönemde ya bir deliliği ya da ciddi bir hastalığı varmış. Sueno babası Seko için endişelenmeye başlamış. Babası için kenjiden yardım talebinde bulunmuş. Ve her şey o gün başlamış.


Sako; Köyün delisi olarak bilinen 76 yaşında olan bir adamdır. Her ne yaptıysa unuturmuş. Hatta geçmişte yaşadığı şeyleri bile karıştırırmış. Bazı zamanlarda kendisini gençlik döneminde babası Kazuma’ nın öğrencisi olarak görmektedir. Bu değişimler sonucu bazı travmatik olaylar yaşamasına sebep olmuş. Ada sakinleri tarafından bazı zamanlarda saldırganlaştığı, bazı zamanlarda ise hırsızlık yaptığı günler oluyormuş.

c481f8d8ffd9d00021242e8c9c00aff8aee3_1920xt1080_S1000.jpg


Yapımcısının Açıklaması;

Ronin: Two Souls hikaye odaklı oyunun 1. Bölümünde kenjinin samuray olma isteği ile devamında gelen bölümlerde başında bela olan olaylardan sıyrılmaya çalışmaktadır. Oyun tarzı arka arkaya gelen sıkıcı boş görevlerden uzaklaştırılmış, kendi tarzında yaratılmış macera, aksiyon oyunudur. İlerleyen bölümlerde oyuna yeni mekanikler eklenmektedir. Hatta Co-op ve pvp modu ekleme gibi birçok özellik olacaktır.


Ronin: Two Souls Erken Erişim

Neden erken erişime açıldı?


2 kişilik kadrosu ile Ronin: Two Souls tutku ile bağlı olan kişiler görmekteyiz. Bu proje için 2 yıl önce çalışmalara başlanmış. Çalışmalar olduğu süreçte yapımcıların her hangi bir sermayesi ve çalışma alanları yokmuş. Tüm bu olumsuzluklara rağmen 2 yapımcı ve birkaç destekçi ile oyunu oluşturmuşlar. Şu cümleyi kullanmışlar; “Sizler bizlere destek verdikçe belki ileride şuan erken erişime açtığımız oyunumuz bir marka olacak.”

Ne kadarlık bir süre boyunca Erken Erişimde Olacak?

Net bir süre olmamsı ilk bölümün tahmini 3 ile 4 ay arasında 2. bölümün çıkması hedefleri arasında yer almaktadır. Oyun 5 bölüm olacağı ve 2. bölümünde mekanikleri çıkacağı için diğer bölümlerin daha hızlı yayınlanması beklenmektedir. Tüm bunlar göz önüne alınca oyun 1 yıl içerisinde tamamlanacağı düşünülmektedir.

Erken erişim versiyonu Tam versiyonundan ne kadar farklı olur?

Erken oyundak i etkileri azaltmak için birazcık kısıtlamalar yapıldı. tabiki oyunun ana mekanikleri savaş sahneleri vs. şeylerde tonlarca detay ve geliştirmelerin olacağını söyleyebiliriz. Bu durumlar gösteriyor ki erken erişim ile tam sürüm arasında farklılıklar olacaktır.

Topluluğu, geliştirme sürecine nasıl dahil etmeyi düşünüyorsunuz?

Topluluk bizim baş tacımızdır. açıklamaları geldi yapımcılardan bu sözlere ilave olarak işin nasıl yapıldığı konusunu biz biliyoruz fakat mekanik kısmında hatalı olup olmadığımızı kendi fikirimiz kadarı ile biliyoruz. Burada sizin ile sosyal medya hesapları veya forumlar aracılığı ile sizlerle oyunu inşa ediyoruz.


Ronin: Two Souls fragmanı
Kenji karakterine odaklanan oyun yapısı incelediğimizde oyunda dikkat çeken taraf oyunun grafik yapısı olmuştur. RPG ögeleri ile oyuncuya bir nevi kendi maceranızı da yaratmamıza olanak sağlamıştır.

Oyun 18 Şubatta steam üzerinden erken erişimine açılacak. Sadece 2 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan Ronin: Two Souls Türkçe altyazı ve seslendirme desteği seçeneği ile Türk oyuncuları da mutlu etmeyi başarmıştır.

Geliştiricilerin yayınlamış olduğu açıklamalara bakılacak olursak 3 -4 ay içerisinde oyunu devam ettirecek olan hikayenin 2. kısmına kavuşacağız. Hikayesi ile sürükleyici bir oyun yapısı vadeden Ronin: Two Souls toplamda 5 bölüm olması planlanmış gibi her bölümle oyuna yeni mekanikler eklendikten sonra oyun çeşitli güzellikleri ile oyuncuyu kendine çekecektir.


Peki ya siz bu Türk yapımı RPG tarzı olan Ronin: Two Souls hakkında ne düşünüyorsunuz.
 
Üst