Raspberry Pi'nin Klavye ve Faresi Satışa Çıktı

ResTa

İşsiz Moderatör
Yönetici
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
2,212
Konum
Diyarbakır

Türkiye'nin En Büyük Eğitim Forumunda KPSS, TYT, AYT, LGS Gibi Konuların Tartışıldığı, İçeriklerin Paylaşıldığı ve Karşılıklı Yardımlaşma Temeline Dayanan Foruma Giriş İçin TIKLAYIN


İngiltere merkezli olan ve okullarda öğretilmesi amacıyla işe koyulup devleşen Raspberry Pi, klavye ve faresini piyasaya sürdü. Aslında Raspberry Pi üzerinde işlemcisi olan ufak bir bilgisayardır. Yazımlanabilir olan bu bilgisayarlar, mühendisler için fazlasıyla önemli.

Yalınzca temel bileşenli küçük bilgisayarlar üreten Raspberry Pi, şimdi ise klavye ve faresiyle gündeme geldi. Üretimi tamamlanan ürünler satışa sunuldu, fiyatları ise 22 Sterlin.Gördüğünüz gibi kibar bir tasarıma sahip olan ürünler, tasarımsal olarak Apple ve Microsoft ürünlerinden esinlenilmiş gibi görünüyorlar. Kelime anlamı olan ahududu meyvesiyle de özdeşleşen şirket, bu detayı yeni ürünlerde de atlamamış. Microsoft ve Apple'da ortak olarak bulunan tuşun Raspberry Pi tarafından da logolarıyla süslenmiş olarak tasarlandığı görülebiliyor. Renklerin seçiminde de ahududu üzerinden gidildiği gözler önüne seriliyor. Şu an için birkaç yazım tipine sahip olarak üretilen klavyenin daha geniş dillere ait modeller çıkarıp çıkarmayacağı henüz bilinmiyor.


 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst