Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


PUBG Mobile’daki En İyi Drop Yerleri!ResTa

İşsiz Moderatör
Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
1,505
Konum
Diyarbakır


PUBG Mobile, günlük 10 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile en popüler Battle Royale oyun olma unvanını korumaya devam ediyor. Oynayan kişi sayısı çoğaldıkça oyun içerisindeki rekabet de kızışıyor. PUBG Mobile drop yerleri sayesinde daha hızlı teçhizat toplayarak rekabette öne geçebiliriz. Biz de bu yazımızda size avantaj yaratacak lokasyonları bir araya getirdik.


PUBG Mobile drop yerleri ve dikkat etmeniz gerekenler!

Peki oynadığınız her maçta, tutarlı bir şekilde kazanabilmek için gerekli bilgi, deneyim ve harita stratejisini nasıl geliştirirsiniz? Oyunun en eski haritası Erangel’de genellikle drop düşen tüm konumları ve harita içerisinde dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik.

Eğer PUBG Mobile’da yeniyseniz, bu kılavuzu nasıl hayatta kalacağınız ve kazanacağınız konusunda hızlı bir kurs olarak da düşünebilirsiniz.


Erangel kentsel alanlar, geniş açık ormanlar, tepeler ve açık tarlalar sunan büyük bir haritadır. Arazinin büyük ölçeği ve çeşitliliği oyundaki en popüler harita olmasının da asıl sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Oyuna başladığınızda haritada düşmek istediğiniz nokta bir karar verme veya bozma noktası olabilir. Düşmanlar size yaklaşmadan önce yağmalanacak güvenli bir yer bulmak oyunun ilk ve en önemli adımı. Bu da oyunun kurallarından dolayı eşit şans ve strateji ile sonuçlanır. Fakat drop olayı random atılmasına rağmen alışılmış bir mekaniğe sahiptir. Bu yüzden sizler için PUBG Mobile‘ın drop noktalarını listeledik.


PUBG Mobile drop noktaları


1. Pochinki

Pochinki haritanın en çok silah ve teçhizat toplayabileceğiniz alanlarından birisi. Fakat bununla birlikte oyuncuların en çok atladığı yerlerden de birisi. Bu yüzden Pochinki’ye atlarken gerçekten hızlı olmanız gerektiğini ve dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmak gerekir.Ortalama olarak drop düşen konumlara baktığımız zaman da Pochinki, School ve Military Base olarak gözlemleniyor. Pochinki tarafında düşen dropların yüzde 70’i kentsel yerleşkenin dışarısında kalan fakat kentsel yerleşkeye en yakın noktalara düşüyor.

Bu yüzden kentsel yerleşkenin dış çevresinde olan yerlerde bulunmak daha mantıklı olacaktır.


2. School

School da haritanın en çok silah ve teçhizat toplayabileceğiniz alanlarından birisi. Fakat bununla birlikte oyuncuların en çok atladığı yerlerden de birisi.PUBG Mobile drop yerleri ve dikkat etmeniz gerekenler! (3)
School tarafında düşen dropların ise yüzde 60‘ı Rozhok arasındaki ayrılan yol üzerine düşüyor. Burada konumlandırılan yollar üzerine dikkat etmek de ayrıca gerekir.3. Military BaseMilitary Base haritanın en sıkışık ve oyuncuların atladığında oldukça zorlandığı alanlardan birisi. Bununla birlikte en hızlı ölebileceğiniz alanlar arasında. Fakat Military Base tarafına diğer iki yere göre daha az drop düşüyor. Düşen droplar genellikle konteynerlerin arasında olduğu için diğer oyunculardan gizlenerek içerisindeki teçhizatı toplamak oldukça zorlaşıyor.


Oyun içerisinde dikkat etmeniz gerekenler

Erangel‘deki lootlamak için en iyi alanlar Pochinki, School ve Military Base olarak sıralanıyor. Fakat bu da ilk beş dakika içinde hızlı bir şekilde ölmenize sebep olabilir.

Yeteneklerinize güveniyorsanız ve maçın başında bazı hızlı öldürmeler yapabileceğinize inanıyorsanız bu bölgelere atlayabilirsiniz. Ama ben oyuna girer girmez savaşmayı sevmiyorum diyenlerdenseniz, uçağın gidiş yönünü dikkate alarak en uzak noktalara atlamayı deneyin.

Ayrıca oyunun amacı adam öldürmekten çok hayatta kalmak olduğu için daha az bilinen uzak noktalara gitmek çok daha zekice bir hareket olacaktır. Mansion, Prison veya Georgopol‘un güney tarafındaki nakliye konteynırları hem silah toplayabileceğiniz hem de çok kişiyle uğraşmayacağınız yerlerden bazıları.

Ayrıca PUBG Mobile silah satışlarının nereden geldiğini belirlemek ve yakındaki düşmanların adımlarını izlemek için harita bildirimlerini de kullanmak oyunun vazgeçilmezlerinden biri. Bunlara dikkat ederek tecrübe puanınızı hızlı bir şekilde artırabilir, daha iyi rekabet edebilirsiniz.
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst