Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 

 

PUBG Kasklar ve Gerçek Hayattaki Halleri

okarawn

Seviye 3
Üye
Katılım
6 Tem 2018
Mesajlar
15
Beğeniler
0
Puanları
28
Konuyu başlatan #1
Oyun içerisinde bulunan kasklar elbette az buz bense de gerçek hayatta da var. Elbette kasklar oyundaki gibi sağlam değil. Kısaca PUBG Kasklar, gerçek hayattaki ile farklarını sizlerle paylaşmak isterim.

PUBG içerisinde en zayıf kask diyeceğimiz 1. seviye kask gerçek hayatta oldukça işlevsiz diyebiliriz. Bu kask günümüzdeki motosiklet kaskları ile bir tutulabilir. Atış testlerinde hiçbir mermiyi tutamıyor. Direkt olarak mermi içinden geçebiliyor. Gerçek hayatta bu kask daha çok boyun kırılmasını önlemek adına işlevi var sayılır. Oyun içerisinde de bir veya iki mermiye dayanabiliyor ama can basmamız için bir süre oluşturabiliyor.

Oyunun orta halli kaskı dediğimiz 2. seviye kask elbette yine tam olarak oyundaki kadar iyi değil ama biraz daha birinci seviye kaska göre biraz daha işlevsel sayılabilir. Bu kask atılan merminin bir yere çarpması ile gelen artıkları tutabiliyor. Yani direkt olarak kurşun gene geçebiliyor ama bir yerden sekme gibi bir durum söz konusu olursa gelen şeyi tutabiliyor.

Oyunun en sağlam kaskı olarak gördüğümüz üçüncü seviye kask gerçek hayatla aynı sayılabilecek cinste sayılır. Bu kask gerçek hayatta hafif makineli grubundaki silahlardan gelen mermileri durdurabiliyor. Mermileri geçirmeyişi sağlamlık açısından oldukça iyi. Ama taarruz tüfekleri oldukça baskın olduğundan bunlara karşı işlevsiz kalıyor. Taarruz tüfeklerinin mermileri direkt olarak geçebiliyor.

Yani oyundaki kasklarda aynı tava gibi diyebiliriz. Biraz daha güçlü tasarlanmış. Kasklar gene tavaya göre zayıf kaçıyor. Tava ciddi anlamda anlamsız bir şekilde dayanıklı tasarlanmış durumda. Oyunu gerçek hayata oldukça yakınlaştırmaya çalışıyor gibi duruyor PUBG. Özellikle araba seslerini gerçek hayattakiyle bire bir alınışı oldukça etkileyici. Sürekli gelen güncellemelerle bir şeyler değişiyor. Uzun bir süreçte olsa zamanla bunların hepsinin değişeceğine inanıyorum. Yani gerçek hayattakine daha yakın bir dayanıklılığa sahip olacaktır.
 
Üst