Pubg Kademeleri | Pubg Rank Sistemi | Gamesfrm.com
 

Pubg Kademeleri | Pubg Rank Sistemi

Karayel

Asistan
Asistan
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
356
Tepki puanı
12
Pubg mobile rütbeler ve Pubg rank sistemi nasıl çalışmaktadır? Bu gün sizler için bu konulara değineceğim. 2021 yılında Pubg rütbenizi merak ediyorsanız hemen aşağıda yer alan en güncel rütbe sıralamasına bakabilirsiniz.

8 farklı kademeden oluşan rank sistemi vardır. Bu sayede oyuncular rekabete girerek oyun içerisinde rütbe kasmaya başlamaktadır. Pubg seviyeleri artan oyuncular daha zorlu rakipler, daha zorlu savaşlar ile karşı karşıya gelmektedir.

pubg_mobile_season_14_1599226481905.jpeg


Pubg Rütbeleri

Diğer birçok oyunda olduğu gibi Pubg rütbe sıralaması da benzer bir sistemle çalışmaktadır. Bronz ile başlayan rütbe sistemi Fatih ile sonlanmaktadır.

Pubg Mobile kademe atlamak için oyunlarda iyi KDA değerlerine sahip olmalısınız bu sayede kademe atlarsınız. Ayrıca söylemek gerekirse sezon sonları rütbeler sıfırlanmaktadır. Oyunda size rakip gelen oyuncular rütbeye göre gelmektedir. Rütbeniz gümüş ise elmas’ tan oyuncu ile karşılaşmazsınız. Eğer karşılaşır iseniz o an için oyunda yeterli aktif oyuncu yok demektir. Her sezon sonu hangi kademeye eriştiyseniz ona ait olan ödülleri alıyorsunuz. Kademeniz ne kadar iyi ise o kadar iyi ödül alırsınız.

Pubg mobile kademeleri atlamak için oyun sonu ekranında aldığınız puana göre ya kademeniz artar ya da kademeniz düşer. Oyun sonunda ki puanınız oyun içi performansınıza ve oyunu kazanmanıza göre belirlenmektedir. Bu puanlar sonucu rütbelere yerleşirsiniz. Oyun içerisindeki rütbelerden As ve Fatih hariç diğer rütbeler 5 kademeden oluşur. (Elmas 5 – Elmas 4 – Elmas 3 – Elmas 2 – Elmas 1 gibi)

9ddb867ab663a4a8d24abb7bc53fed810b4f301c-750x430.jpg


Pubg kademeler;

 • Bronz: 1200 - 1699
 • Gümüş: 1700 - 2199
 • Altın: 2200 - 2699
 • Platin: 2700 - 3199
 • Elmas: 3200 - 3699
 • Taç; 3700 - 4199
 • As: İlk 500 oyuncu As rütbesine ulaşacaktır.
 • Fatih: Oyunda yer alan ilk 500 oyuncudur.

Pubg Mobile Rank Sistemi

Rank sistemi nedir?


Pubg mobile rank sistemi, oyunda yer alan oyuncuların iyilik derecesine göre karakter gelişimine göre sıralandığı puan sistemidir. Bu sistemde Solo, duo ve Squad için ayrı rank sistemi buna ek olarak FPP ve TPP de kendi içlerinde farklı rank ile sıralanır.

Bronz Rütbe 1200 -1699

Bronz rütbe, Oyunculara ilk yaptığı maçlara göre verilen oyunu ilk rütbesidir. Bronz 5’ ten Bronz 1’ e kadar olmak üzere 5 farklı aşamaya sahiptir. Bronz rütbesinde yer alan oyuncular genel olarak oyuna yeni başlayan oyunculardır. Oyunda yer alan botlar oyunun ilk aşamasında bir hayla fazla olduğu için bu aşamadan erken çıkmak sizin zararınıza olacak çünkü bu aşama da iken oyunun mekaniklerini öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Ekipmanları tanıyın sizin için en can alıcı nokta bu olabilir. Oyunu kavramanız için en ideal rütbedir.

Gümüş Rütbe 1700 - 2199

Bronz 1 den sonra Gümüş 5 olarak başlarsınız. Gümüşte Bronz da ki gibi 5 kademeden oluşur. Birkaç dereceli maç sonrası gümüş rütbeye sahip olabilirsiniz. Bot konusunda Bronzdan daha az olacak şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Oyun içerisinde farklı silah türlerini kullanmayı unutmayın.

Altın Rütbe 2200 – 2699

Bu rütbe için Gümüş 1’ den sonra erişebilirsiniz. Bu rütbede 5 kademelidir. Bu kademeye erişen oyuncular iyi deneyimli oyun hakkında bilgisi pratiği olan oyunculardır. Bu kademede olan oyuncuların Fps türü oyunlar oynayan insanlardır. Bu rütbede az sayıda bot olduğunu ve daha çok gerçek oyuncular ile karşılaştığınızı göreceksiniz. Bu rütbe için de daha çok ses kasmaya haritadaki konumunuza dikkat etmelisiniz. Oyunda rakibinizi yenmeniz için silah seslerini anlayarak rakip oyuncuda olan silahı anlayabilirsiniz.

Platin Rütbe 2700 – 3199

Altın 1’ den sonra Platin 5 kademesine sahip olursunuz. Yine 5 kademeli bir sistemden oluşur. Buraya kadar gelen oyuncular oyunda deneyimli oyunculardır. Bot karşılaşma ihtimaliniz en azdır. Bu aşamada boş gördüğün binaya boş duran araziye dikkat etmelisin çünkü her an bir yerden oyuncu çıkabilir. Bu aşama için alan kontrolünü iyi yaparak ustalaşmak istediğin silahı seçip kontrollerini çok iyi yapmalısın.

Elmas Rütbe 3200 – 3699

Platin 1’ den sonra gelen rütbedir. Elmas 5’ ten Elmas 1’ e kadar devam eden 5 kademeli bir rütbedir. Alt rütbelerde bahsettiğim taktikleri iyi yapmamız durumunda bu rütbede kalamazsınız. Bu konuma geldiyseniz ustalaşmış özellikleriniz olmalı. Bu aşamada oyun içerisinde yer alann bomba, sis, flash, Molotof gibi diğer eklentileri de sık sık kullanarak rakipleri alt etmeyi bilmelisin.

Taç Rütbe 3700 – 4199

Elmas 1 kademesinden sonra oyuna dahil olur. Taç rütbesi 5 kademeli son rütbe sistemidir. Oyunda ileri derecede iyi oyuncuların yer aldığı rütbedir. Bu rütbede oyuncular çok dikkatli, yüksek rütbelere geçmek için kendilerini hazırlayan, fightlara rahat giren oyuncular ile doludur. Oyuncu öldürmek bu rütbe için bir hayli zor olduğundan dolayı rütbe atlamak artık daha zordur. Bu aşamada artık oyunun her türlü mekanizmasını kullanmayı iyi bilmelisin. Artık hataya yer yok.

As Rütbe Fatih önce gelen 500 oyuncu

Bu rütbe için taç 1’ den rütbe atlamanız lazım. Artık diğer rütbelerde olduğu gibi 5 kademe yoktur. Bu grupta bulunan oyuncular ileri derecede iyi oyunculardır. Bu kademede yer alan oyuncular oyun için eşyalarını çok iyi kullanma becerisine sahip ve hata yapma olasılığı çok düşük oyunculardır. Her oyuncunun farklı yeteneklerde kendilerini master yapmış diyebiliriz. Bazıları M416’ yı çok iyi kullanırken bazı oyuncular alanda çok iyi konumlardan ilerleyebilir. Her konuda bu kademede çok dikkatli olmalısınız.

Pubg Fatih Rütbesi İlk 500 Oyuncu

Fatih rütbesi, Pubg mobile en yüksek rütbedir. Bu rütbede Oyunu çok iyi oynayan, oyunda yer alan bütün ögeleri evleri kayaları her faktöre çok dikkat eden oyunculardır. Her bölge için en iyi olan 500 oyuncu fatih rozeti ile onurlandırılır. Farklı oyun modlarına sahip olan mobil pubg’ de her oyun moduna özgü derecelendirme bulunmaktadır. Klasik modda Squad’ ta Fatih olmanız Solo da da fatih olmanız anlamına gelmemektedir. Tüm modlara oyunun en yüksek rütbesine sahip olarak gücünü gösterebilirsin.

youtubegaming2560_1440.jpg


Pubg Mobile Hızlı Rank Atlamak İçin Yapılması Gerekenler

 • İlk kuralı mutlaka oyun sonuna kalmalısınız. Oyun başladığı gibi ölürseniz sizden puan düşecektir. Bazı durumlarda daha fazla olmaktadır. Bu yüzden rank kasmakta iseniz Dikkatli oynamanı gerekir.
 • Her oyunda mutlaka yüksek sayıda adam öldürünüz veya yüksek değerde hasar veriniz.
 • Oyunda 1. Olmayı unutmayın size en çok bunun faydası olacaktır.

Kısaca her oyunda yüksek sayıda kill alıp oyun sonuna kadar mücadele edip 1. Olmanız oyundan alacağınız puanı en üstlere çıkaracaktır.
 

Tommy

Seviye 4
Üye
Katılım
10 Tem 2020
Mesajlar
52
Tepki puanı
0
oyun sonuna kalmak için yılanlamaya devam
 
Üst