Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


PUBG Geçen Yılı 920 Milyon Dolar Gelirle Kapatmış, Aslan Payı PC'denAragorN

Seviye 6
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
130
PlayerUnknown's Battlegrounds, 2017 yılının Aralık ayının sonlarında erken erişimden çıkmış ve 1.0 versiyonuyla resmi çıkışını gerçekleştirmişti. İşte o tarihten başlayarak geçen ilk tam yılın verileri açıklandı ve buna göre PUBG Corp oyundan 920 milyon dolar gelir elde etmiş ve bunun 310 milyon doları net kâr.

Analist Daniel Ahmad'ın Twitter üzerinden paylaştığı gelir bilgilerine baktığımızda oyunun gelirinin büyük bir kısmının PC'den geldiğini görüyoruz ki elbette bu hiç de şaşırtıcı değil.

Verilere göre PUBG, PC'den 790 milyon dolar gelir elde etmiş ki bu da bir önceki yıla göre %314 civarında bir artış anlamına geliyor. Oyunun mobil ve konsol versiyonları ise sırasıyla 65 milyon ve 60 milyon dolar gelir getirmiş. Oyunun mobil versiyonunun da git gide daha da popüler hale geldiğini düşünürsek, mobil gelirinin azlığı dikkatinizi çekmiş olabilir ama orada bir nüans var. Bunlar PUBG Corp'un açıkladığı gelir verileri, ancak oyunun mobil versiyonunu geliştiren ve yayınlayan isim ise Tencent. Yani aslında PUBG Mobile'ın da ayrıca Tencent'e kazandırdığı gelirin oldukça yüksek olduğunu tahmin edebiliriz. Şöyle ki, geçtiğimiz Aralık ayında mobil oyunun 200 milyondan fazla kullanıcıya eriştiği açıklanmıştı. Bu sayının yaklaşık 30 milyonu oyunu günlük olarak oynayan oyuncu sayısını gösteriyor, dolayısıyla orada da ciddi bir gelir söz konusu.

PUBG'nin gelirinin %53'ü (487 milyon) Asya bölgesinden gelmiş.

PUBG'nin şu an iki büyük rakibi var: Fornite ve Apex Legends. Bakalım bu rakebet ortamında 2019 verileri nasıl şekillenecek, battle royale arenasından kim galip çıkacak?
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst