Profesyonel yayıncılar için bir mikrofon: HyperX Quadcast incelemesi

Ned Stark

Seviye 7
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
154
HyperX’in son göbebeği HyperX Quadcast, yayıncılar için hazırlanmış profesyonel bir yayıncı mikrofonu. Bu makalemizde ürünün özelliklerine kısaca göz bir attık.
Kingston’un oyunculara özel ürünler üreten markası HyperX, yayıncılara özel bir mikrofon piyasa sürdü; HyperX quadcast. Bu yazımızla birlikte artık oyunculara özel üretilen ürünleri yakından ele alıp inceleyeceğiz. Sadece yüksek fiyatta olan ekipmanlar değil, cebinizi yakmayan fiyat performans ürünlerine de zaman zaman yer vereceğiz. Yorum kısmında özel olarak incelenmesini istediğiniz ürünleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

HyperX Quadcast incelemesi
Yayıncı ekipmanları artık günümüzde önemli bir yer almaya başladı. Malum herkes Twich, Youtube gibi platformlara yönelmişken. günümüzde birçok kişi üretmeye çalışıyor. Bazı kullanıcılar profesyonel çözümler tercih ederken bazıları ise bütçe dahilinde kimisi orta segment ürünlerle başlıyor. HyperX Quadcast ile kullanıcılara çok iddaalı bir çözüm sunuyor. HyperX Quadcast profesyonel mikrofonu öncellikle belirtmek isterim ki, If Design Award apoleti ile beraber geliyor. Yani karşınızda ödüllü bir kondenser mikrofonu var. Tasarım olarak gayet şık bir duruşa sahip. Mikrofonun üst kısmında dokunmatik led ekranlı bir açma kapama butonu bulunuyor ve bu buton kullanıcıya yayın esnasında istenmeyen olayların önüne geçmesini sağlıyor. Kullanıcılar bü özellikle bence ciddi yayın kazalarını engelleyebilir. Gelelim bir diğer önemli özelliğine. HyperX quadcast profesyonel bir kondenser mikrofonu. 4 farklı seçilebilir kutup düzenine sahip. Nedir peki bu kutup düzenleri?


HyperX Quadcast ile ilgili bazı teknik terimler
HyperX Quadcast yayıncı mikrofonu özellikleri şu şekilde:

  • Stereo
  • Tümyönlü
  • Cardioid
  • Bidirectional
Stereo modunda mikrofon tek yönde çevresel faktörleri aza indirerek daha doğrusu yanyana yayın modu diyebiliriz. Tümyönlü modda, yani Omnidirectionai modunda çoklu bir konuşma modu diyebiliriz. Cardioid modu ise tek başınıza yayın yaparken kullanabileceğiniz bir mod. Son olarak Bidirectional modu, daha çok radyo programı yapan kişiler için uygun diyebiliriz. Yayın yaparken oyun içeriğinden ziyade 2 yayıncının karşılıklı söyleşi tarzı konuşurken kullanabileceği mod.


HyperX quadcast bu 4 farklı kutup düzeninde kullanıcıya ihtiyaç doğrultusunda çok güzel bir performans sağlıyor. İçindeki filtre sayesinde konuşurken bazı harflerde yaşanabilecek anlık ses patlamalarını da engelleyebiliyor.

Pc ve Mac haricinde Xbox one ve PS4 ile de uyumlu
Quadcast’in hemen altında hassasiyet ayarları mevcut. Tek bir switch tuşu ile istediğiniz şiddette ses kaydı alabiliyorsunuz. 3/8 ve 5/8 inç düzeneklerine uyabiliyor. Çoğu mikrofon standına kolaylıkla entegre olabilir. Lastik ip izolasyonu ile istemeyerek yapılan hışırtıları engelleyebiliyor. Bu ipler tasarım ile beraber gayet uyumlu olduğu için hem teknik anlamda hem de tasarımsal anlamda görevini tam yerine getiriyor. Bir diğer önemli özelliği ise hem konsol hem de pc uyumluluğu olması. Mikrofon Pc ve Mac haricinde Xbox One ve PS4’te uyum sağlayabiliyor.Kutu içeriği içinde 3 metre kablo ile gelen mikrofon 20Hz – 20kHz frekans değerleri ile kaliteli yayın imkanı tanımakta.
HyperX Quadcast piyasaya çok iddaalı bir giriş yaptığını söylemek çok farazi olmaz. Kullanıcıların çoğu bu ürün ile ilgili güzel geri dönüşler yaptılar ve ürüne referans oldular. İnternette diğer incelemere ve yorumlara göz atacağınızı düşünülürse zaten bunu siz de göreceksiniz.

İnternette 800 -850 TL bandında ki rakamlara bu ürünü bulabilirsiniz. Ürün ile ilgili keşke şu da olsaydı diyebileceğiniz tek detay, bu güzel tasarımını rgb ile desteklememeleri. Biliyorsunuz oyuncu ürünlerinin hepsi yanarlı dönerli, ışıklı mışıklı ürünler. Böyle ufak numaralara tav olmuyorsanız, bu ürün tam size göre.

Toparlayacak olursak, profesyonel bir yayın kariyerine başlayacaksanız eğer tam anlamı ile bu ürün size göre. HyperX quadcast içerik anlamında 4 farklı kutup düzenine sahip olması pc platformları haricinde konsol ile uyumluluğu ile tasarımı ve yerleşik titreşim önleyici ve darbe emici aparatı ile piyasada emsallerine göre avantajlı konumda olacaktır.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst