Metin2 Yang Kasma - Dev RehberKozba

Seviye 2
Üye
Katılım
8 Tem 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
0
Puanları
16
Konuyu başlatan #1
Metin2 yıllardır oynanan bir oyun olduğu için yang kasmanın da birçok yöntemi vardır. Çok uzatmadan bu yöntemleri liste halinde anlatmak istiyorum.


1- + Basma İtemleri;
+ Basma itemlerinin bazılarına talep hem fazladır hemde çok para etmektedir.a- Değerli Taş Parçası;
Değerli taş parçası düşük level de kasabileceğiniz talebin çok olduğu bir itemdir.
Kötü Siyah Fırtına Joh-Hwan ve Siyah Rüzgar Jak-To slotlarından düşmekle birlikte her bayrağın İkinci köyünde bu slotları fazlaca bulabilirsiniz.
Değerli taş parçası, Abonoz Küpe, Savaşçı, Ninja, Şaman ve Sura zırhlarının yükseltmesinde kullanıldığı için talep oldukça fazladır.
Anadolu gibi eski serverlerde çok talep olmasa da yeni serverlar da en çok aranan itemlerin başında gelmektedir.
Site eldiveni veya hırsızın eldiveni sayesinde 1 gün içerisinde 40 dan fazla düşürebilirsiniz.


b- Başlangıç El Kitabı;

Başlangıç el kitabı en çok para eden ve talebin yüksek olduğu itemlerden birisidir.
Karanlık Fanatik ve Kibirli Karanlık Fanatik slotlarından bolca düşmektedir. Bu slotları Vadi'nin birçok yerinde bulabilirsiniz.
Değerli taş parçası gibi Abanoz ve Karakter Zırhlarının basımında kullanılmaktadır.
Değerli taş parçasına oranla çok daha sık düşmektedir fiyatı da değerli taş parçasından biraz daha ucuzdur.c- Ork Dişi;

Ork Dişi talebin çok olduğu değer olarak da en değerli +basma itemlerinin başında gelmektedir.
Zırh yükseltmelerinde ve Abanoz küpe basımında kullanılmakla birlikte Biyolog görevinde de istenmektedir.
Siyah Ork Devi, Siyah Ork ve Orklardan düşmekle birlikte bu slotları Vadi'nin ortasında bulabilirsiniz.d- Akrep Kıskacı;

Akrep Okçu'dan düşen bu + basma itemi Kalkan ve Ayakkabı yükseltmesinde kullanılmaktadır.
Piyasa fiyatı genellikle Değerli Taş Parçası ile aynı olsa da talebi DTP'ye göre daha azdır.


e- Örümcek Bacağı;

Asker örümcekten düşen bu item Kalkan ve Ayakkabı basımında kullanılmaktadır.
Piyasa fiyatı DTP'nin neredeyse iki katı olsa da talebi daha azdır.


f- Şeytan Hatırası;

Şeytan Okçu, Şeytan Şamanı, Şeytan Mızrakçısı ve Şeytan Askeri slotlarından düşen Şeytan Hatırası Bilezik ve Silah basımında kullanıldığı gibi Biyolog görevlerinde de istenmektedir. Bu yüzden talebi ve fiyatı iyi bir itemdir.
Bu slotları kulede bolca bulabilirsiniz.g- Lanet Kitabı;

Karanlık İşkenceci ve Büyük İşkence slotlarından düşen bu item Biyolog görevlerinde ve Kalkan yükseltmelerinde kullanılmaktadır.
En değerli + basma itemlerinin başında gelmektedir. Ork Dişi'nin düştüğü yer olan Vadi'nin ortasının hemen kenarlarında bu slotları bulabileceğiniz gibi Vadi'den gidilen tapınakta da bolca düşmektedir.


h- Yılan Kuyruğu+;

Yılan okçudan düşen bu item Birçok Zırh ve Küpe yükseltmesinde kullanılmaktadır. Değeri neredeyse Örümcek Bacakları ile aynı fiyattadır.


i- Bilinmeyen İlaç+;

Hastalıklı adam ve Kızgın Hastalıklı adam slotlarından düşen bu item Birçok Silah ve Takı yükseltmesinde kullanılmaktadır. Bu itemin de fiyatı değerlidir.

Bu saydığım itemler başlıca + basma itemleridir ve bu itemleri düşürerek ya da pazardan ucuza alarak rahatlıkla yang kasabilirsiniz.

2- Ejderha Taşı Parçası;
Simyanın gelmesi ile birlikte Ejderha Taşı Parçası kısaca ETP de değerli ve talebin çok olduğu bir itemdir.
Daha önce de belirttiğim gibi değerli olan ve talebin çok olduğu her item sayesinde rahatlıkla
yang kasabilirsiniz. İkinci köyde, Kulede ve birçok yerde 30 LvL'i geçen her karakter ile bu itemi elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken 30 LvL'i geçtikten sonra Simyacıdan bu görevi almaktır. Tek dezavantajı Envanteriniz de bu itemi 10'dan fazla sayıda bulunduramazsınız. Bu yüzden sürekli depocuya veya herhangi bir çara aktarmak durumundasınız. Kule'de sağlam bir çar sayesinde günde yarım wonluk, eldiven olduğu takdirde 1W'luk ETP satmanız içten bile değil.

3- Simya;
Simya işi çok riskli bir iş olmasına rağmen şansınız yaver gittiği takdirde paranızı katlayabileceğiniz bir Metin2 para kasma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde 5W'a aldığınız bir Simyanın 10W'dan çok daha fazla bir paraya satmanız oldukça kolay. Yapmanız gereken Simya altyapısı olan bir karakter oluşturmanız ve sürekli 30 ETP kullanarak simya açmanızdır. Belirli bir altyapı oluşturduktan sonra pazardan alacağınız 2 tane simyayı bir üst seviyeye geçirmeye çalışacaksınız. Bu işlem tamamen şansa dayalıdır.


4- Metin Taşları;
Oyun başladığı tarihten itibaren hala daha para bırakan kesin yöntemlerden birisidir. Gelen güncellemeler ile birlikte bir Metin'i patlatmak veya kırmak artık çok daha kolay. İkinci köyde 30 LvL oluşturacağınız bir karakter ile 30 LvL ve 35 LvL metinlerini bulmaya çalışıp bunları kırarak günde 1Wondan fazla para kazanabilirsiniz. Binek ve Porkiniz olduğu takdirde bir 35 LvL metnini görev itemi ile birlikte bile 1-2 Dakika da kırmaktasınız. Hız iksiri kullanarak, binek ve porki kullanarak sürekli Metin arayacak ve bulduğunuzda bunları kırmaya çalışacaksınız. Metinlerden düşen BK ve +4 taşlar iyi para etmektedir. Yine Sohanda veya Kızıl Ormanda da bu işi yapabilirsiniz. Tabi ki burada yapmak için karakterinizin çok daha güçlü olması gerekmektedir. Buralarda yaptığınız takdirde Ruh Taşı da düşürerek karı iki katına çıkarabilirsiniz.5- İtem Al Sat;

Yine en eski ama en sağlam para kasma taktiklerinden birisidir. Oyuna yeni gelen Ticaret Camını satın alarak istediğiniz itemi hiç pazar gezmeden bulabilir ve bu itemleri piyasanın altında aldığınız takdirde çok iyi paralara satabilirsiniz. Bu yöntem ile para kasmak istiyorsanız pazarlık becerinizi kullanmak zorundasınız. Bir itemi pazarlık yaparak 10 Wondan 8 Wona almak oldukça kolaydır. Eğer bu item birde piyasa altında bir fiyatta ise bir item sayesinde 4 Won kar edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta itemin satılabilir ve talep gören bir item olmasıdır. Genellikle Zırhlar bu konuda en iyi itemlerdir.

Yine bu yöntemi kullanırken "yıldırma taktiği" kesinlikle ama kesinlikle kullanmanız gereken bir ticaret taktiğidir. Bu yöntem şu şekilde işlemektedir, bir item gördünüz ve bu itemin piyasa fiyatı 10 Won. Kullanıcı bu itemi 9Wona koymuş, bu itemi alsanız en fazla 1 Won kar edebilirsiniz veya çok beklerseniz 2 Won. Bu kullanıcıya önce güzel bir dille konuşmaya başlayarak 7 Won paranızın olduğunu ve iteme ihtiyacınız olduğunu yazın. Kullanıcı muhtemelen size bu itemi vermeyecektir. Daha sonrasında yine aynı kullanıcıya bu sefer başka bir kullanıcıdan hocam elimde 7.5 Won para bulunmakta bu itemi bana verir misiniz yazacaksınız ve bu sefer kullanıcı ister istemez bu itemin 7-8 Won gibi bir para yaptığını düşünecektir. Eğer nakite ihtiyacı varsa en fazla 3. farklı kullanıcıdan atacağınız Ö.Mesaj ile bu itemi almanız kuvvetle muhtemeldir. Bu yöntem oyun başladığından beri kullanılan ve geçerliliğini yitirmemiş bir yöntemdir.


6- Event Takibi;
Metin2'de eskisine oranla çok fazla etkinlik olmaktadır. Futbol Topu ve Okey Sandığı etkinlikleri en çok para bırakan etkinliklerdir. Okey sandığı düşürerek günde çıkaracağınız 1 altın 5 gümüş sandıkla rahatlıkla 1 ay içerisinde oyuna hiç para harcamadan karakterinizi WS atacak bir konuma getirebilir yada kastığınız parayı satabilirsiniz.


7- Parayla LvL Kasma ve Oda Koruma;

Bu yöntem sıkıcı olsa da kastığınız LvL miktarına ve karakterinizin gücüne göre günde 1-2 Won'u devirebileceğiniz bir yöntemdir. Zindan ikinci katta 70 LvL itemli bir karakter ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Oyun içerisinde LvL kastırmak isteyen bir çok kullanıcı vardır. Bu kullanıcıları tespit edip bu kişilere PM atabilirsiniz. Bu kişilerin karakterlerine LvL arttırdıkça para kazanabilirsiniz. Her LvL aralığında seviye atlamak zorlaştığı için aldığınız miktarda buna oranla artacaktır. İyi bir karakteriniz olduğu takdirde ve LvL kasmaktan sıkılmıyorsanız bu yöntem çok garantilidir.

Diğer yandan Oda Koruma işi de yeni yeni ortaya çıkan bir para kasma yöntemidir. Bu yöntem ile Örümcek Zindanın da herhangi bir odaya karakterinizi koymak zorundasınız. Bu karakter ile Ayışığı Eventi olduğu günlerde diğer oyuncuların odalarını koruyarak onların düşürdüğü Ayışıklarından alarak veya direkt olarak oda parası alarak para kazanabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse bu yöntemlerin hepsi Metin2'de hala daha güncel para kasma yöntemleridir. Bu yöntemler 10 yıllık tecrübe ile oluşturulmuş ve bu yöntemleri geliştirerek siz çok daha fazla kar edebilirsiniz.
 
Son düzenleme:


Üst