Metin2 Pvp Metinden Çıkan Slotları Ayarlama 2018 | Gamesfrm.com

Metin2 Pvp Metinden Çıkan Slotları Ayarlama 2018

RuLing

İşsiz Moderatör
Yönetici
Haber Editörü
Sosyal Editör
Merhaba arkadaşlar,

Birçok kişi farklı bir pvp yapma adına metinlerden çıkan slotları değiştirmek istemiştir. Bu konuda sizlere metin2 pvp serverinizde metinlerden çıkan slotlarını nasıl değiştireceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle navicata bağlanıyoruz. Daha sonra mob_proto yu açıyoruz. Son olarak hangi metinden çıkan slotları değiştireceksek onu arıyoruz. Örneğin ben 8027 90lık metninden örümcek çıksın istiyorum. 8027 aratıyorum.

Sağa doğru gittiğimiz de 2327 ve 2333 adında 2 sayı göreceğiz. Bunlar çıkacak slotların grup numarasıdır. Eğer gruptaki slotları değiştirirsek metinden çıkan slotlarda değişmiş olacak. Bunun için filezillayı açıyoruz ve aşağıdaki klasöre giriyoruz.

/usr/game/channel/share_data/locale/turkey

Burada group.txt adlı bir txt dosyası olacak. Bunu masaüstüne alıp notepad+ ile açıyoruz. Daha sonra 2327 ve 2333 aratıyoruz. Bulduklarımızın altında slotların kodları vardır. Eğer örümcek çıksın istiyorsanız buradaki slotların kodlarını örümcek ile değiştirin. Dosyayı yükleyin ve reboot atın.

Bu işlemleri sorunsuzca yaparsanız olacaktır. Eğer yapamadığınız yer olursa bu konudan yardım isteyebilirsiniz.