Metin2 Paralı Asker Sistemi 2022 Güncellemesi

RuLing

İşsiz Moderatör
Yönetici
Haber Editörü
Sosyal Editör
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
2,923
Tepki puanı
160
Konum
Diyarbakır
announcement_metin2_de_73da7461d764aa5720dc37160c6b3ecf.jpg


Merhaba arkadaşlar
Bugün Metin2 forum sitesinde yapılan açıklama Metin2 22.0 versiyonun yakında geleceğini duyurdular. Yine birçok yenilik bizleri bekliyoruz. Güncelleme hakkında bilgi geldikçe buradan bilgi vermeye devam edeceğim.


Yeni binek ve asker sistemi
2022 yılı Metin2’de muhteşem yeni içerikler ve geliştirmelerle başlıyor: Yeni at becerileri ve sen çevrimdışıyken bile göreve gönderebileceğin askerlerinle genişletilmiş bir binek sistemi seni bekliyor!

Genişletilmiş binek sistemi
Bu güncelleme bineğini daha da işe yarar hale getiriyor! Altın at kitabıyla yeni ve güçlü bir savaş atı çağırabilirsin. Bineğin at beceri kitaplarıyla “çevik toynak, öfkeli fırtına, hafif adım ve yenilmezlik” gibi beceriler öğrenir. Bu kadar hizmetin bir ödülü olmalı: Atını besleyerek onu sıradaki dövüşler için güçlendir!

Yeni bir at
Yeni atını nasıl alırsın? Çok kolay: Atın seviye 31’e ulaştığı an yeni yoldaşına layık olduğunu kanıtlayabileceğin bir göreve erişim sağlayabileceksin. Bu sınavı geçmek için Gnoll Mağaraları’nda 30 dakika içinde 100 canavar yenmen gerekiyor. Bu görevi başarıyla tamamla ve altın at kitabını kazan.

Atının günlük yemini kazanmak için Seyis’ten her gün yeni bir görev kabul edebilirsin. Bu yemi atının seviyesini 20’nin üzerine çıkarmak için kullanabilirsin. Seviye 75 üstü karakterler atının seviyesini 30’un üzerine, şampiyonluk seviyesine ulaşmış karakterlerse 40’ın üzerine çıkarabilir. Sen üzerindeyken atının sana sağladığı yararlı bonuslar seviye 30’a kadar sürekli güçlenir. Hepsi bu da değil! Seviye 31’den 40’a kadar SungMa iradeni de güçlendirir ve bu bonus seviyeyle birlikte yükselir.

Yeni arkadaşının bakımında da dikkat etmen gereken noktalar var: Yohara’da bulabileceğin, özel bir yem olan kırmızı ginseng (premium) ile beslenir. Maceralarında başına bir şey gelecek olursa onu asil çimle diriltebilirsin. Bunu da Gnoll mağaralarındaki canavarlardan elde edebilirsin.

Yeni at becerileri
Yeni atın sadece pratik değil, A’dan B’ye ulaşımı da çok hızlandırır. Sen üzerindeyken sana muhteşem bonuslar sağlayan güçlü at becerileri vardır. Seviye 21’e ulaşınca 18 yeni beceriden birini öğrenebilir ve seni daha çok destekler. Gerekli at beceri kitaplarını Kuzey Rüzgarı Zulası’ndaki patronlardan, askerlerinin faaliyetlerinden ve birçok başka kaynaktan elde edebilirsin.

Bu yeni at becerileri seviye 20’e kadar yükseltilebilir. Seçtiğin bir beceriyi çok beğenmezsen unutma imkanın var. Atın seviye 30 veya altı mı 1 at becerisinden faydalanabilirsin ancak seviye 31’den itibaren aynı anda 2 beceri etkin olabilir.

Paralı asker sistemi
Yeni asker lisansıyla hizmetine aldığın askerler senin adına çalışacak: Sen çevrimdışıyken onları göreve gönder! Başarılı olduklarında askerler sana görevlerinden ödüller getirir.

Yeni sistem şöyle işliyor: Şampiyonluk seviyesine ulaştığında Yohara komutanı ile konuş. Asker sistemini kullanabilmen için sana tamamlaman gereken bir görev verecek. Sonrasında “U” tuşuna tıklayarak veya Menü sekmesi üzerinden ulaşabilirsin.

Askerlerine emir ver
Bir asker lisansı kullanarak rastgele bir asker elde edebilirsin. Bu lisansları Yohara’da dolaşan çok sayıda patrondan, Yılan Tapınağı’nda veya Kuzey Rüzgarı Zulası’ndaki hazinelerden ve başka birçok kaynaktan ele geçirebilirsin. Toplamda önce 24 adede kadar asker alabilirsin ancak geliştirmelerle limiti 48 askere kadar yükseltebilirsin.

Askerlerinin kendi seviyesi vardır, ancak en fazla seviye 30’a kadar çıkabilirler. Askerin ne kadar güçlüyse bonusları da o kadar güçlü olur. Askerler artık ihtiyaç duymadığın askerler tarafından eğitim alarak tecrübe kazanabilir, ancak eğitim veren askerler görevini yerine getirdikten sonra hizmetinden ayrılır. Bazı özel askerlerse faaliyete gönderilemez ancak başka askerleri eğitmek konusunda çok iyidir.

Ama dikkat: Askerler faaliyetlerde yaralanabilir! Yaralı bir asker iyileşmeden başka bir faaliyete gönderilemez. Başka bir askeri eğitemez. “Asker iyileştirme kuponuyla” yaralı bir askeri faaliyete hazır duruma getirebilirsin.

Bir askere artık ihtiyaç duymuyorsan onu tamamiyle hizmetinden çıkarabilirsin.

Her asker aynı değildir
Her askerin bir adı, özel becerisi ve özellikleri vardır. Askerleri aldığında isimleri ve becerileri tesadüfen belirlenir. Beceriler daha düşük bir yaralanma riski veya daha kısa bir faaliyet süresi gibi yararlı pasif bonuslardır.

Bir asker 10, 20 veya 30 seviyesine ulaştığında ekstradan birer yararlı özellik kazanma şansına sahiptir. Eğer zaten bir özellik öğrenmişse bu özellik belli bir olasılıkla geliştirilir. Olası özellikler şunlardır:

  • Casus: Faaliyet süresini kısaltır ve casusluk faaliyetlerinin başarı şansını yükseltir.
  • Savaşçı: Yaralanma riskini düşürür ve savaşçılık faaliyetlerinin başarı şansını yükseltir.
  • Kurtarıcı: Kurtarıcılık faaliyetlerinin başarı şansını yükseltir.
  • Toplayıcı: Toplayıcılık faaliyetlerinin başarı şansını ve ekstra ödül kazanma olasılığını artırır.
  • Şanslı: Şanslı faaliyetlerinin başarı şansını yükseltir.
Askerin adı özelliğine uyuyorsa özelliğin bonusu iki katına çıkar. İşte uygun olan isimler:

  • Becerikli Casus
  • Güçlü Savaşçı
  • Deneyimli Kurtarıcı
  • Toplayan Toplayıcı
  • Mutlu Şanslı
Faaliyetler
Harika ödüller elde etmek için askerlerini göreve gönder. Göreve ne kadar çok asker gönderirsen başarı şansın o kadar artar çünkü göreve gönderilen her askerin bonusu değerlendirilir.

Faaliyetler özel bölgelerde gerçekleşir ve bazen özel bir misyon türüdür. Mevcut faaliyetler hoşuna gitmezse günde bir kez yeni görevler alabilirsin. Senin için mevcut faaliyetlerin Şampiyon seviyene bağlıdır: Şampiyon seviyen ne kadar yüksekse o kadar çok ve iyi faaliyetler kullanıma açılır.

Paralı askerlerini görevlere göndermek için dayanıklılığa ihtiyacın var. Şampiyon seviyen ne kadar yüksekse maksimum dayanıklılığın da o kadar yüksek olur. Dayanıklılığın azaldığında yine doldurabilirsin. Bunun için görev kitabındaki tekrarlanabilir görevlerden biri olan Yohara’daki canavarları öldürmek görevini tamamlaman yeter.

Askerlerin bir faaliyeti tamamladıklarında hemen sonucu görebilir ve sonuç başarılıysa ödüllerini alabilirsin. Ayrıca faaliyeti istediğin zaman iptal edebilirsin. Bu göreve gönderdiğin askerler yaralanmadan sana geri gönderilir. Ancak pes ettiğin faaliyetten ödül almazsın.
 

bLance

Seviye 6
Üye
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
118
Tepki puanı
3
Bir kere de farm dışında bir güncelleme gelsin. Mesela akşam bir savaş arenası olsa ve orda puan toplasak. Topladığımız puanlara göre ödül alsak ama farmdan daha iyi bir ödül. İşte o zaman Metin2 toparlanır.
Bu yeni asker sistemi kesinlikle eple olacak. Oyunda bize kolaylık sunulan her şey eple olmuştur. Pazar sistemi bile ep ile olmuşken bunu hayal dahi edemiyorum.
 

Kabus00

Seviye 4
Üye
Katılım
22 Mar 2020
Mesajlar
69
Tepki puanı
0
Bizim için savaşacak askerler bakalım nasıl olacak.
 

JaReD22

Seviye 3
Üye
Katılım
21 Mar 2020
Mesajlar
36
Tepki puanı
1
Daha yeniliklilere alışamadan yenilikler geldi :D
 

GhOsT53

Seviye 3
Üye
Katılım
16 Mar 2020
Mesajlar
39
Tepki puanı
0
At görevi bence iyi oldu. Atların bir değeri kalmamıştı artık daha belki daha değerli olacaktır.
 

efecans

Seviye 4
Üye
Katılım
18 Tem 2020
Mesajlar
50
Tepki puanı
0
Bence yeni gelen atlar bineklerin değerlerini vermeyecektir. Bu da binek kullanmını azaltmaz. Yok eğer bineklerden daha iyi olacaksa o zamanda epsiz yapılamıyordur. Yoksa durduk yere ep gelen bir yeri kesmezler.
 

RuLing

İşsiz Moderatör
Yönetici
Haber Editörü
Sosyal Editör
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
2,923
Tepki puanı
160
Konum
Diyarbakır
Bence yeni gelen atlar bineklerin değerlerini vermeyecektir. Bu da binek kullanmını azaltmaz. Yok eğer bineklerden daha iyi olacaksa o zamanda epsiz yapılamıyordur. Yoksa durduk yere ep gelen bir yeri kesmezler.
Mantıklı
 
Üst