Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


Metin2 Log ve Traceback.pyc Hatası ÇözümüResTa

İşsiz Moderatör
Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
1,655
Konum
Diyarbakır
Merhabalar değerli okuyucularımız metin2 ve metin2 pvp oynarken en çok karşılaştığımız hatalardan biri olan log hatasını inceleyerek sizler için bir çözüm yolu bulmaya çalışacağız.

Öncelikle log hatası almanızda iki temel sebep bulunmaktadır. Ya sorun sizin bilgisayarınız dadır yada oynadığınız oyunun packlerinde veya dosyalarında hatalar bulunabilir. Öncelikle log hatasını gidermek için yapacağınız işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir;

1- Metin2.exe dosyamıza sağ tıklayarak “Uyumluluk Sorunu Gider” Seçeneğini seçelim.
2- Sorun Bulduysak Pencerimizin altında bulunan “Programı Sına” Seçeneğine tıklayın ardından oyun büyük ihtimalle açılacaktır.
3- Ardından oyunu tekrar kapatın ve ileri diyin.
4- Son aşama olarak bu ayarı geçerli programa kayıt et diyip birdaha tekrar bu ayarlarla uğraşmamak için kayıt edin.Evet bu hatayı çözebildiysek sıra bazı metin2 pvp serverler için traceback.pyc hatası da alabiliyor çözümünü de aşağıda anlattık sizde okuyup bu şekilde halledebilirsiniz, sayın okuyucularımız:

öncelikle pvp serverler de çıkan bu hata için yapılabilecek tek şey lib klasörünüzü güncellemek veya silip baştan yüklemek olacaktır. Bazen üst üste atılan metin2 pvp packleri bu tip sistemsel hatalara sonuç doğurabiliyor ancak bunun çözümünü metin2sozluk ailesi olarak sizler için derleyip, toplayıp bulduk bu adreste bulunan lib dosyasını indirip metin2’nin kurulu olduğu klasörünüze attığınız zaman log hatası ve traceback.pyc hatası çözülmüş olacaktır. Daha sonra bu tip problemlerle karşılaşmamak için sizlere bir öneri listesi hazırladık bu öneri listesini okuyarak gelecekte böyle bir log hatasıyla veya farklı tip hatalarla karşılaşma riskinizi oldukça azaltabilirsiniz lafı uzatmadan hemen listemize geçelim:

Metin2 Klasörünüzü daima temiz tutmaya çalışın. (Bilmediğiniz dosyaları atmayın)
Metin2 Orijinal klasörünün yedeğini mutlaka alıp farklı bir dizine kayıt edin örneğin Metin2’nin kurulu olduğu dizin genelde C:/ProgramFiles/Metin2 şeklinde olur ancak siz aynı yedeği D diski içinde kayıt edebilirsiniz veya farklı bir klasör açıp masaüstünüze kayıt edebilirsiniz.
Antivirüs programlarını devre dışı bırakın, Mümkün olduğunca antivirüs kullanmayın çünkü genelde metin2 packlerin de zararı olmadığı halde istenmeyen çok veri dosyaları bulunduğu için bazı anti virüsler gereksiz silme veya karantina işlemi yapmakta.
Oynamadığınız pvp dosyalarını silmeye çalışın ancak bilmediğiniz dosyaları editlemeye veya düzenlemeye çalışmayınız.
Bu şekilde bu önerileri dinleyerek metin2 hata alma olasılığınızı oldukça fazla derecede azaltabilirsiniz.
Evet değerli blog okuyucularımız aklınıza takılan soruları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz memnuniyetle cevaplayarak sizlere geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bol hatasız oyunlar dilerim :)
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst