Metin2 En Kapsamlı Zodyak Tapınağı RehberiDurum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admin

Administrator
Administrator
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
123
Beğeniler
8
Puanları
210
Konum
Muğla
Konuyu başlatan #1
Merhabalar,


Arkadaşlar kısa zaman önce gelen zodyak tapınağı hakkında bir yazı yazarak sizlere yardımcı olmak istiyorum. 17.5 güncellemesi ile gelen Zodyak tapınağı zindanı hakkında henüz birçok oyuncu çok fazla bilgi olmadığından böyle bir konuda özellikle yazmak istedim. Aslında 17.5 versiyonu ile Metin2 için birçok yenilik geldi ancak diğer yenilikleri başka bir konuda yazmak istiyorum. Bu rehber sadece zodiac tapınağı hakkında olacaktır.

Zodyak Tapınağına Nasıl Gidilir?

Zodyak tapınağı nerede sorusuna cevap vererek başlamak en doğrusu olacağını düşünerek buradan başlıyoruz. Zodyak tapınağına gitmek için ışınlayıcıya gitmeniz gerekmektedir. Işınlayıcıda açılan sekmede 2.sayfaya geçerek zodyak tapınağı seçeneğini seçerek gidebilirsiniz.

Zodyak Tapınağı Nedir?

Öncelikle şunu bilmelesiniz, bu güne dek yapılan en büyük güncellemelerden biri olduğunu söyleyebilirim. 12 Ayrı portaldan oluşan zodyak tapınağına her gün 2 ayrı portaldan giriş yapılabilecek. Eee diyeceksiniz ki 12 portal 6 gün yapar. Evet doğru söylüyorsunuz pazar günü ise eksikleri olanlar için 12 portal açık olacak.

Zodyak Tapınağına Nasıl Girilir?

Metin2 zodyak tapınağına nasıl girilir diye merak ediyorsanız şunu söyleyebilirim. Kesinlikle tek başınıza yapabileceğinizin ötesindedir. Bu yüzden 8 kişilik bir grup oluşturarak girmeniz en doğrusu olacaktır. Zaten üstte metin2 zodyak tapınağı nasıl gidilir sorusuna cevap vermiştik. 8 kişilik grubunuz hazır ise girmeye başlayabilirsiniz :)

Metin2 Zodyak Tapınağına Girmek İçin Gerekenler

Zodyak tapınağına girebilmek için her oyuncunun 12 adet animasfere ihtiyacı vardır. 12 animasferi tamamladıktan sonra girebilirsiniz. Ayrıca içeride ölen arkadaşlarınızı kaldırabilmeniz için diriltme prizmasına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca Metin2 Zodyak Tapınağı Nasıl Yapılır adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Metin2 Animesfer Nedir?

Animesfer zodyak tapınağına girmeniz için size gereklidir. Animesfer nerede bulunur diye merak ediyorsanız ekranın sağ üst köşesinde küçük harita yanında sayı olarak görebilirsiniz. En fazla 36 animesfer biriktirebilirsiniz. Animesfer nasıl elde edilir bunun dışında diyorsanız 40.katta seyyar satıcıdan alabilir ya da nesne marketten alabilirsiniz.

Metin2 Diriltme Prizması Nedir?

Oyuncular içerisinde uyanış prizması olarakta bilinen diriltme prizması ölen arkadaşlarınızı tekrar kaldırmak için gereklidir. Arkadaşlarınız öldüğü zaman onları kaldırmak için diriltme prizmasına ihtiyacınız olacak. Bir arkadaşınız ilk öldüğünde 1 sonra 2 daha 4,8,16 ve her defasında 2 katına çıkacak şekilde uyanış prizması isteyecektir. Bu yüzden mümkün olduğunca az ölmeye çalışmalısınız. Arkadaşlarınızı diriltmek için grupta ismine sağ tıklayarak dirilt diyebilirsiniz. Ayrıca metin2 uyanış prizması görevini merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Zodyak tapınağına girdiğinizde 1.katı geçmelisiniz. 1. katı geçtikten sonra size metini kes diye bir görev gelecek. Görevi yaptığınızda size 200 adet uyanış prizması verecektir. Bunun dışında günlük görevler sonucu 20'şer prizma daha kazanabilirsiniz. Son olarak 40.katta seyyar satıcıdan alabilirsiniz.

Metin2 Zodyak Tapınağı Zindanları

Eğer kaç çeşit zodyak zindanı var diyorsanız daha önce de belirttiğimiz üzere toplamda 12 adet portal ya da 12 adet zindan var diyebiliriz. Bunlardan her gün 2 tanesi açılıyor ve pazar günü hepsi birden açılıyor. Şimdi gün gün zodyak portallarına bakalım.

Pazartesi: Zodyak tapınağı için ilk günümüzde zi portalı ve chou portalı açık olacaktır. Bu portallarda zi nişanı ya da jai nişanı toplayabilirsiniz.

Salı:
Yin portalı ve mao portalı ise salı günleri açık olacaktır. Bu portalda ise Yin nişanı ve mao nişanı kazanabileceksiniz.

Çarşamba: Bugün ise chen portalı ve si portalı açılacaktır. Bu portalda da chen nişanı ve si nişanı toplayacaksınız.

Perşembe: Wu portalı ve wei portalı açık olacaktır. Wu ve wei portalında wu nişanı ile wei nişanı toplayabileceksiniz.

Cuma: Shen portalı ve Yu portalı ise cuma günü açılacaktır. Shen nişanı ve yu nişanı kazanabileceksiniz.

Cumartesi: Son portallarımız olan Xu portalı ve hai portalı açık olacaktır. Yine xu nişanı ve hai nişanı toplayabileceksiniz.

Pazar:
Son gün ise tüm portallar açık olacak ve kaçırdığınız, girmediğiniz bir gün var ise o günkü açığı kapatabileceksiniz. Ayrıca nişanlarınız az ise istediğiniz portalda kasabileceksiniz.
 


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst