Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


Metin2 Efsunlar ve Boss KesimiKozba

Seviye 2
Üye
Katılım
8 Tem 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
0
Puanları
16
Para Puan
0
Konuyu başlatan #1
Metin2'de birçok Boss adında güçlü canavarlar bulunmaktadır. Bu canavaları kesmek için özel olarak efsun dizmek zorundasınız çünkü bu slotlar düz vuruşlardan çok az etkilenmektedirler. Her Bossun kendine özel sandığı bulunmaktadır. Bu sandıkları açabildiğiniz gibi satabilirsiniz de.

Öncelikle bazı efsunları tanıtmamızda yarar var;

Ölümsüzlere karşı güçlü; Bazı bosslara karşı yarayan bu efsun bossların size yaptığı saldırılardan daha az etkilenmenizi sağlar. Şeytan Kulesi, Azrail, Katacomb'da işe yaramaktadır.
Kritik; Hem 1 ws 1 hemde Bosslara karşı çok etkili bir efsundur. Vuruş gücünü şansa bağlı olmakla birlikte 2 katına çıkarır. Ne kadar kritiğe sahipseniz şansınız da o oranda artmaktadır. Şaman karakterinin verdiği kritik puanı bu efsunun gücünü arttırmaktadır.
Delici; Kritik ile çok karıştırılmaktadır. 1 ws 1 de işe yarayacağı gibi bosslarda da etkili olmaktadır. Düz vuruşlar için geçerlidir ve Kritik gibi şansa bağlı bir efsundur.
Şeytanlara karşı güç; Sürgün mağarasında ki slotlar ile Şeytan kulesinde ki slotlarda işe yarayan bu slotlara karşı özel olarak güçlenmenizi sağlar. Azrail Boss'un da işe yaramaktadır.
Sersemletme; Hem 1 ws 1 de hemde slotlara karşı işe yaramaktadır. Yüzdesi arttıkça karşınızda ki slot sersemleyecek size karşı saldırı yapamayacaktır.
Zehirleme; Birçok kişi tarafından önemsenmese de çok önemli bir efsundur. Bu efsun sayesinde rakibi veya bossu zehirleyebilir, düz vuruş ve skillin yanında zehirden de aldığı otomotik saldırılar neticesinde daha kolay öldürebilirsiniz.
Saldırı Hızı ve Hareket Hızı; Bu efsunlar sayesinde hem daha hızlı saldırabilir hemde Bossları köşeye daha rahat sıkıştırabilirsiniz. Saldırı hızınız arttıkça Boss yerden kalkamayacaktır. Bunun için çeşitli yüzükler ve iksirler kullanılabilir.

Boss levellerinin artık bir önemi kalmamıştır. Gelen simya güncellemesi, porki ve çeşitli binekler sayesinde Azrail eskiden 70 - 80 LvL aralığında kesilirken artık 50 LvL bir karakter bile kesebilmektedir. Bu yüzden tek tek lvl paylaşımı yapmayacağım.

Boss keserken iki önemli kural bulunmaktadır; Bossu sıkıştırmak ve dönüşüm küresi basmak.
Dönüşüm küresi bastığınızda slota düz ama çok daha iyi saldırılar çıkarabilirsiniz. Bunun için Dönüşüm becerinizin kesinlikle yüksek olması gerekmektedir.
Yine bossu köşeye sıkıştırmak iyidir, atın veya bineğin üzerinde köşeye sıkışan bir boss aldığı saldırılardan dolayı ayağa kalkıp size atak yapamaz.

Önemli Not; PvP serverlarda bazı efsunlar çalışmayabilir. Örneğin Zindan'da şeytanlara karşı güçlü efsunu birçok PvP'de çalışmamaktadır.
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst