LCS ve Honda arasında resmi sponsorluk anlaşması imzalandı

Ned Stark

Seviye 8
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
241

Türkiye'nin En Büyük Eğitim Forumunda KPSS, TYT, AYT, LGS Gibi Konuların Tartışıldığı, İçeriklerin Paylaşıldığı ve Karşılıklı Yardımlaşma Temeline Dayanan Foruma Giriş İçin TIKLAYIN

Honda, LCS’in resmi ulaşım ortağı oldu. KIA ve Chevrolet gibi League of Legends’a destek veren bir başka otomotiv markası Honda, LCS ile oldukça kapsamlı bir anlaşmaya vardı.

Tüm hakları Riot Games‘e ait olan LCS’e yeni bir sponsor daha katıldı. Japon devi Honda, Kuzey Amerika bölgesinin en prestijli espor organizasyonu LCS ile resmi sponsorluk anlaşmasına imza attı. Yapılan anlaşma gereğince LCS yayınlarında Honda’nın reklamlarına yer verilecek ve Honda’ya özel olarak içerikler üretilecek.

10 Ağustos 2019’da başlayacak olan sponsorluk anlaşması, bu geceden itibaren start alan LCS 2019 Yaz Mevsimi playoffları ile birlikte geçerlilik kazanacak. KIA ve Chevrolet gibi otomobil markalarının takımlarla yaptığı anlaşmalar dikkat çekmişti. Son 3 yıldır Team Liquid‘in resmi sponsorları arasında yer alan Honda, aslında sektöre pekte yabancı değil. Honda’nın hem organizasyonu hem de takımları destekleyeceği için League of Legends‘daki en kapsamlı ulaşım ortaklığına varıldığını söyleyebiliriz ki bunun başka bir örneği yok.

League of Legends’ın en kapsamlı ulaşım ortağı Honda
Honda’nın ABD’den sorumlu medya strateji uzmanı Phil Hruska, LCS ile yapılan anlaşmanın detayları hakkında konuştu. Hruska’dan LCS hayranlarına mesaj var:

“Honda olarak bir süredir yaptığımız gibi LCS’le yaptığımız ortaklık ile birlikte LCS’te inanılmaz bir popülariteye sahip olan profesyonel oyuncuların hayranlarını etkileyerek, yeni nesil araba alıcılarıyla güçlü bir bağ oluşturmak istiyoruz. […] Hayranların espor tutkusunu ve oyuncu topluluğunun arkasındaki güçlü desteklerinin farkındayız. Honda olarak, profesyonel sahnede yeni bir heyecan yaratmak konusunda oldukça istekliyiz.”
Fnatic ve Misfits Gaming’in ana sponsorlarından KIA’nın LEC takımlarına olan desteği devam ediyor, hatta YouTube için takımlarla özel içerikler çekilmişti. En yeni otomobil modellerinden Tracker SUV’nin tanıtım filmleri için Invictus Gaming ile bir araya gelen Chevrolet ise bu konudaki son örneklerden bir tanesi diyebiliriz.

Nike ve Royal Never Give Up arasında yapılan 5 yıllık sponsorluk anlaşması gereğince RNG’ye ayrılan devasa bütçeyi düşünecek olursak, otomobil sektörünün League of Legends’a yönelmiş olması çokta fark yaratmayabilir. Mercedes-Benz‘in uzun yıllardır RNG’nin Dota 2 takımına sponsor olduğunu hatırlatalım. 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst