iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia

Eagle

Gelecek Güzel Günler...
Moderatör
Katılım
6 May 2018
Mesajlar
844
Konum
Malatya
Son günlerde iPhone 12 ile meşgul olan Apple’ın navigasyon sistemi konusunda yeni arayışlar içerisine girdiği belirtildi. Çin ile pek fazla anlaşamayan Apple, aradaki bu soğukluğu BeiDou yazılımı ile yok edebilir.


iPhone 12 navigasyon konusunda BeiDou ile anlaşabilir
Çin’in yasal düzenlemeleri ve ABD’nin Çin ile olan yasal ve politik sorunları Apple’ı oldukça etkiliyor. Bu bağlamda Çin’in popüler navigasyon sistemi BeiDou, iPhone modellerinde kullanılamıyor.

Çin Uydu ve Navigasyon Ofisi Direktörü Ran Chengqi, Apple’ın BeiDou’yu er ya da geç kullanacağını iddia etti. Ayrıca BeiDou’da da basın sözcüsü unvanı ile görev alan Chengqi’nin bu iddiası Apple’a yakın olan kaynaklar tarafından doğrulandı.

iPhone 12 navigasyon

Ayrıca bu kaynaklar Apple’ın şu anda iPhone 12 serisini performans konusunda test ettiğini ve tespit edilen yazılımsal hataları ortadan kaldırmaya çalışmak ile uğraştığını öne sürdü. Milyonlarca Çinli kullanıcı, iPhone modellerinin BeiDou’yu kullanamamasından şikayetçi.

iPhone 11 Pro Max modeline baktığımızda bile 1 adet navigasyon sistemi görüyoruz. Buna ek olarak kendisinde A-GPS, GLONASS, GALILEIO ve QZSS özellikleri de mevcut.

iPhone 12 BeiDou

BeiDou’nun 200’den fazla ülkede kullanıldığını ve 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu belirtelim. Günlük 200 milyon oturuma ev sahipliği yapan bu sistem, Asya – Pasifik bölgesinde sıkça kullanılıyor.

Bu bölgede Hindistan, Endonezya, Pakistan, Çin, Bangladeş, Rusya, Japonya, Filipinler, Vietnam, Tayland, Myanmar, Güney Kore, Malezya, Avustralya, Tayvan, Singapur ve Yeni Zelanda gibi ülkeler yer alıyor. Sizce iPhone 12 ve BeiDou bir araya gelecek mi?
Kaynak:shiftdelete
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst