Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


İlginç Seçimler: Mordekaiser Orman Rehberi (LoL 9.12)Ned Stark

Seviye 5
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
84
İlginç Seçimler ile yeniden karşınızdayız. Ormancı Mordekaiser, LoL 9.12 metasına dahil olabilir mi? İşte detaylar!

League of Legends‘a gelen 9.12 Yaması’nda güncellenen Mordekaiser, rakiplerine korku salan bir şampiyon görünümüne kavuştu. Yamadan sonra Mordekaiser’in taban nitelikleri ve pasifine yapılan zayıflatma bile bu durumu değiştirmedi.

Yeni ulti yeteneği Ölüler Âlemi ile istediği rakibini vadinin korkunç derinliklerine çekerken rakiplerinin monitörünü bile titretmekte! Evet, biraz abartmış olabiliriz. Ancak %70 yasaklanma oranının tam olarak buna işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Mordekaiser Orman Rehberi (LoL 9.12)
Derecelide %12.38 oynanma oranı Mordekaiser için %52 galibiyet oranı gibi bir istatistik mevcut. Mordekaiser’ın üst koridordan başka bir seçeneği olmadığı düşünüldüğü için az oynandığını söyleyebiliriz. Aslında oyuncular tarafından Mordekaiser’ın koridor safhasında kolay dürtülen bir şampiyon olduğu keşfedildiğinde oynanma oranı yükselecektir. Yine de Mordekaiser’ın yasaklanmadığı karşılaşmalarda denenebilecek alternatifler mevcut.

Yazımızda Ormancı Mordekaiser’dan bahsedeceğiz.

Sihirdar Büyüleri

Eşya Dizilimi

Yetenekler
Önce Q, E, W yeteneklerinizi etkinleştirin. Ultiniz aktif olduktan sonra ise E > E > R > E > E > W > W > R > W > W olarak devam edin.
Rün


Mordekaiser karşısında güçlü olan ormancılar
Diana, Taliyah, Maokai, Kha’Zix, Sylas, Nidalee, Nunu, Kindred, Ivern, Wukong
Mordekaiser Orman Nasıl Oynanır?
Ormancı Mordekaiser’dan güç patlaması yaşayacak kadar hasar vermesini beklememek gerekir. Çünkü eşya düzeninden de anlaşılacağı üzere Tank bir ormancı ile karşınızdayız. Mordekaiser’ın orman için tercih edilmesinin nedeni ise W yeteneğinin aktifinden gelen kalkan ve iyileştirme etkileri olacaktır. Bu şekilde orman kamplarını hızlı bir şekilde temizleyerek, rakip ormancı karşısında tecrübe puanı açısından avantaj sağlayabilirsiniz. Mordekaiser’ın W yeteneğinin istenilen düzeyde hasar verdiğini hatırlatalım. Ayrıca Yenilmez rünü ya da Mordekaiser’ın yeni pasifinin canavarlara karşı çalışmadığını hatırlatmamız gerekli.

Morde’nin ormancı olarak en büyük avantajı takım savaşlarını uzatması olabilir. Uzayan takım savaşlarında biriken Yenilmez yüklerinin, Karanlık Azap’tan (Pasif) gelen devamlı hasar ile birleşince can yakabileceğini unutmamak gerekir.

Ormancı Mordekaiser’la Baskın Nasıl Yapılır?
Mordekaiser ile orman açısından her şey yolunda ilerliyormuş gibi görünsede takım arkadaşlarınıza yardımcı olmadan oyun kazanmanız çok zor olacaktır. Öncelikle, baskın yapmak istediğiniz rakiplerinizden herhangi birine 3 kez hasar verdiğinizde pasif yeteneğinden hareket hızı kazanıyorsunuz. Ecelin Eli (E) ile rakip şampiyonları kendinize doğru çekebilirsiniz. Ardından Mordekaiser’ın ultisiyle skor almak oldukça kolay olacaktır. Son olarak ise W’den gelen kalkan ve can yenileme etkileri sayesinde takasları kaybetmeniz neredeyse imkansız diyebiliriz.
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst