Horizon Zero Dawn PC'den Sonra Sırada God of War Mu Var?

DuYGuN

Seviye 9
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
365

Türkiye'nin En Büyük Eğitim Forumunda KPSS, TYT, AYT, LGS Gibi Konuların Tartışıldığı, İçeriklerin Paylaşıldığı ve Karşılıklı Yardımlaşma Temeline Dayanan Foruma Giriş İçin TIKLAYIN

PlayStation'ın iki önemli exclusive oyununun PC oyuncularıyla da buluşacak olması aslında son zamanların en büyük sürprizlerden biriydi. Resmi açıklamalar yapılmadan önce bile Death Stranding ve Horizon Zero Dawn'ın PC'ye gelebileceğine dair çok sayıda ipucu tespit edilmişti ve bu ipuçlarına rağmen 'olmaz öyle şey' denilse bile yapılan açıklamalarla her iki oyunun da PC oyuncularıyla buluşacağını öğrenmiştik.

Death Stranding'den ziyade Horizon Zero Dawn'ın PC'ye gelişi çok daha büyük bir olaydı, çünkü bu oyun bir birinci parti Sony stüdyosu olan Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir oyundu. Böyle bir şeyi daha önce görmemiştik, bu da Sony'nin politika değişikliğine işaret eden en büyük kanıt oldu.

Death Stranding'in PC'ye geleceğine dair ipucu olarak Sony'nin PS4'e Özel Oyunlar sayfasından bu oyunu çıkarmış olması gösterilmişti ki bu durumu daha oyun çıkmadan önce yaşamıştık. Şimdiyse God of War'da benzer bir durum söz konusu. Normalde PS4'ün exclusive oyunlarının PlayStation sayfalarında "Only on PlayStation" (Sadece PlayStation'da) yazısı bulunuyor. İsterseniz siz de mesela Bloodborne'un veya Marvel's Spider-Man'in sayfalarına bakabilirsiniz.


God of War'un sayfasında ise bu ibare yok, tıpkı Death Stranding, Horizon Zero Dawn veya Detroit: Become Human sayfalarında olduğu gibi.

Diğer yandan bazı siteler ise God of War'un PlayStation sayfasında zaten hiçbir zaman öyle bir ibare bulunmadığını söylüyor ve buna kanıt olarak da sayfanın web archive'den alınmış eski görüntülerini gösteriyor. Sitede yapılan tek değişikliğin 2019 Ekim ayında "PS4 Pro Enhanced" yazısının gelmesi olduğu söyleniyor. Ancak yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi çok eskiden bu ibare varmış. GamesRadar ise haberinde bu ibarenin zaman içinde bazen kaldırılıp, bazen koyulduğunu söylemiş. Bu olayın tam bir arap saçına döndüğünü söyleyebiliriz yani :)
Belki Sony çıkıp bu iddiaları resmi ağızdan yalanlar, belki God of War sayfasına Only On PlayStation yazısını tekrar koyarlar. Ama nihayetinde umut fakirin ekmeğidir demişler, ben de God of War'u PC'de görmeyi çok isteyen bir oyuncu olarak yine de bu haberi paylaşmak istedim.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst