Reklam vermek için  reklam@gamesfrm.com adresine mail atabilirsiniz. 


Haftanın Ücretsiz Steam Oyunu: CrossoutResTa

İşsiz Moderatör
Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
1,636
Konum
Diyarbakır
Bir haftayı daha geride bıraktık ve yeni bir ücretsiz Steam oyunuyla karşınızdayız. Geçtiğimiz haftalarda tavsiye ettiğimiz fazlasıyla aksiyon ve silah dolu oyunlara kısa bir ara veriyoruz ve bu kez tarzımızı, biraz daha değiştiriyoruz. Bu haftaki oyunumuzda da silahlar bulunuyor ancak bu kez silahları, rakiplerimizin araçlarını durdurmak için kullanacağız.
Webtekno ekibi olarak bu hafta tavsiye edeceğimiz oyunun ismi Crossout. MMO türünde bir oyun olan Crossout, 2017 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala ciddi bir oyuncu kitlesine sahip.

Bu haftanın ücretsiz Steam oyunu tavsiyesi neden Crossout?


Oyunu tanımlamak gerekirse aslında pek çok oyunseverin yakından tanıdığı "Rocket League"i örnek verebiliriz. Rocket league'in amacı takımızla iyi bir iş çıkararak rakip takımın kalesine gol atmaktı. Bu oyunda ise rakip takımdaki araçları patlatmaya ve puan toplayarak oyunu kazanmaya çalışıyoruz.
Oyunun belki de en dikkat çekici yanlarından bir tanesi fazlasıyla rahat bir şekilde neredeyse tüm bilgisayarlarda oynanabilmesi. Oyun genel anlamda kasmıyor ve bilgisayarınızı zorlamıyor. Bu da uzun, keyifli ve akıcı bir oyun deneyimi yaşamanıza imkan sağlıyor.

Crossout'u diğerlerinden farklı ve eğlenceli kılan nokta kendi oluşturduğunuz canavar araçlarla rakiplerinizle savaşabilmeniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var: araçları uygun şekilde modifiye etmek. Şöyle ki, Crossout'un geniş bir parça ve modifikasyon olayı var. Bir araca çok sayıda parçayı çok sayıda bölgeye takabiliyorsunuz. Ancak doğru noktalara doğru parçaları takmazsanız işiniz ciddi anlamda zor.
Modifikasyon konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise taktığınız her parçanın belirli bir puan karşılığının olması. Diyelim ki oyuna iyi bir giriş yapmak istediniz ve parayla satılan bir paket alarak oyuna başladınız. Aracınızı modifiye ettiniz ancak acemisiniz. Dolayısıyla rakiplerinizin karşısında çok büyük bir şansınızın olmadığını bilmeniz gerekiyor. Oyuna biraz alıştıktan sonra para karşılığında oyun coin'lerini satın alarak geliştirme yapmanız biraz daha mantıklı bir hamle olacaktır. Ancak bu durum, illaki para yatıracaksınız anlamına gelmiyor. Oyundan kazandığınız coin'lerle de bu parçaları alıp aracınızı yükseltebiliyorsunuz.
Tüm bunların yanı sıra pek çok oyunda olduğu gibi Crossout'ta da sürekli ipuçları veriliyor ve bu sayede oyuna çabuk bir şekilde alışıyorsunuz. Zaten birkaç saat oynadıktan sonra oyunda neleri yapmanız ve neleri yapmamanız gerektiğini çok net bir şekilde anlıyorsunuz.


Crossout'tan birkaç oyun içi görsel:
Crossout sistem gereksinimleri:

 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst