Game of Thrones’un Yıldızı Emilia Clarke: Çıplak Sahnelerde Oynamam İçin Baskı Yaptılar | Gamesfrm.com

Game of Thrones’un Yıldızı Emilia Clarke: Çıplak Sahnelerde Oynamam İçin Baskı Yaptılar

mnLy

Moderatör
Moderatör
Emilia Clarke, Game of Thrones'ta canlandırdığı Daenerys Targaryen rolünde zaman zaman çıplak sahnelerle karşımıza çıktı. Artık tecrübeli bir aktris olan Clarke'a çıplaklık sahnelerinde oynaması için baskı gelse de, ünlü oyuncu artık sınırlarına saygı göstermeyen yapımcıları elinin tersiyle itiyor. Sevişme sahneleri konusunda yapımcılarla anlaşamadığını belirten ünlü oyuncu, o zamanlar sektörde yeni olduğunu ve yapması gerektiğini hissettiğini aktardı. Senaryoyu okuduktan sonra çıplak sahnelerin kaldırılmasını talep eden Clarke, yönetmenlerle o zamanda sürekli tartıştığını belirtti. Dax Shepard'ın Armchair Expert podcastinde konuşan ünlü oyuncu, "Rahat olduğum şeyler ve yapmam gerekenler konusunda çok daha savunucuyum. Daha önce de yaşadığım gibi, senaryoyu reddetme mücadelelerim oldu ve bana 'Games of Thrones' hayranlarını hayal kırıklığına uğratmak istemezsiniz' dediler. Ben de 'S... git' dedim. Artık gerçekten neye ihtiyaç duyulduğunu bilmek için yeterince tecrübeli hissediyorum" diye konuştu.
game-of-thrones-un-yildizi-emilia-clarke-ciplak-sahnelerde-oynamam-icin-baski-yaptilar-5dddde42555e1.jpeg
Clarke ayrıca Game of Thrones setindeki çıplak sahneleri korkutucu bulduğunu belirterek, birlikte oynadığı yıldızlardan Jason Momoa'nın, 1. sezonun çekimlerinde kendisine akıl hocalığı yaptığını açıkladı. Clarke, Momoa'nın çıplak sahnelerin çekimleri sırasında kendisinin giyinik olduğuna dikkat ettiğine belirterek, "Çok nazik ve düşünceli biriydi ve beni bir insan olarak önemsiyordu. Neye dikkat edeceğimi bilmediğim bir ortamda benimle ilgilendi" dedi. Ünlü aktris, Momoa'nın yönlendirmesiyle 1. sezonda daha az çıplaklık talep etme konusunda daha rahat hissettiğini vurguladı. Emilia Clarke, Emmy ödüllü Game of Thrones'un yanı sıra Solo: A Star Wars Story, Me Before You ve Last Christmas gibi filmlerde de rol aldı.