Fortnite’da Bilmeniz Gerekenler

Çılgın Türk

Seviye 10
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
491

Türkiye'nin En Büyük Eğitim Forumunda KPSS, TYT, AYT, LGS Gibi Konuların Tartışıldığı, İçeriklerin Paylaşıldığı ve Karşılıklı Yardımlaşma Temeline Dayanan Foruma Giriş İçin TIKLAYIN

Şöyle bakacak olursak Fortnite artık okadar çok popüler olduki artık diğer oyunların nerdeyse papucu dama atılacak tabirini kullansak yeridir.
İnternet caferlere yolunuz düştüğünde bakmanızı tavsiye ederim Eskiden Counter CS half life oynanırdır, şimdi ise göreceksiniz gençlerin çoğu Fortnite oynuyor veya PUBG oyunuyor. Yakında pubg hakkındada bir makale yazmayı düşünüyorum,Fortnite sevenlerinin bilmesi gereken bazı bilgiler bulunmakta şimdi sizlere onları acıklayacağım…


  • Fortnite Nedir ?
Şöyle bakacak olursak Fortnite Epic Games tarafından hazırlandı herkonuda güzel eğlenceli ve çok oyunculu bir oyundur. Fortnite oyun severlere sunulduktan sonra,arada fazla bir zaman gecmeden Battle Royal isminde bir harika mod cıkardılar,bundan dolayıda fortnite üçretsiz ve bağımlılık yapan bir oyun olarak karşımıza cıktık.

  • Neden bukadar hızlı dünyada popüler oldu ?


Şöyle baktığımızda Battle Royale oyunlarını ÖL veya ÖLDÜR diye özetleyebiliriz

yinede oyun rekorlar kıracak kadar oynanıyor, oyunda diğer rakiplerinle 99 kişi ile beraber bir adada hayatta kalma çabası sarfediyorsunuz buda insanları daha çok zafer hırsı meydana getiriyor… Bundan dolayı popülerliğini koruyor..

  • Erken Erişim (Early Access) Ne Demek?
Fortnite şuan dahi erken erişim aşamasında. Erken erişimin anlamı oyun onaya bilirsin,düzenlemeler ve güncelemeler gibi updateler almakla beraber oyunu bitmemiş olarak oynamaktasınız…  • Peki Fornite’ı Nasıl Oynayabilirim?
İlk günden beri hatrı sayılır bir rakamca indirilen bu oyun,ilk ucan bir otobüsün içinde 8×8 kilometrelik bir haritanın üstünde gidiyorsunuz ve siz uygun yeri bulduğunuzda otobüsten atlıyorsunuz ve oyunu oynamaya başlıyorsunuz oyun ikili ve dörtlü gruplar halinde oynanır ve siz ile birlikte 100 kişi mevcut  • Pekı Hedef Nedir?


Oyuna başladım hadi biraz burda saklanayım diye bir kural yok,saklanırsınız ama fazla duramazsınız.
Oyunda kaçmanız gereken birşeylerin olduğunu unutmamak gerek bu The Strom bu sizi güvenli bir yere gitemk için zorlayan bir bir tehdittir.Cember daraldıkca kaçacak yerinizde kalmıyor vebu The stroma yakalanırsanız ekranın altındaki sağlık cubuğuna bakmanızı öneririm sağlığınızın baya tükenmiş olduğunu göreceksiniz ve sorunda biter ve ölerek oyunu kaybedersiniz.  • Loot Nedir ve Nasıl Bulunur?


Battle Bus yani Ucan otobüsten atlatıktan sonra ilk i

şin bitane loot ihtiyacın, aslında bu daha önce inşa edilmiş ev binalerın içlerinde bazıları acıkta bazıları saklanmış sandık bu sandıkalrın içerisinde sana oyunda ihticın olan bazı manzemeler bununmakta tabi bir sandıkta tüm sana gerek olan manzeme yok sadece bir kacı olacak istediğini alır kullanırsın, bunlardan ayrı yine oyuna yeni başladıktan hemen sonra ilk yapaclarınızdan bitanesi Ağaç,demir ve taş kırmak olacak bunları kırdıkca tahta,demir,taş deponuz dolar bunlarla ilerde işinize yarayacaktır,örnek verecek olursak tahta sizin siper yapmanızı veya yukarılara cıkmak için merdiven gibi yol yapmanızı sağlamakta bun benzer şeyler yapabilirsiniz ani kacışlarda cok işe yarıyor…  • Yapı Malzemelerini Toplayın


Oyuna başladıkdan hemen sonra ihtiyacımız olacak seyerden bazılarıda Tuğla,Otun,Metal dir yukardada biraz bahsetmiştim işte bu manzemeleri haritanın heryerinde elinizdeki kazma işe toplaya bilirsiniz kırarak. Manzemeleri en az 100 parça almaya calışın ,çünkü bina ve kaçış için cok önemlişdir
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst