Fortnite Ping Sorunu Çözümü

Toxin

Seviye 1
Üye
Katılım
21 Ara 2020
Mesajlar
6
Tepki puanı
0
Fortnite en iyi ayarlar da oynamak sizi diğer oyunculardan daha iyi gösterecektir. Bu durumda sizin oynayışınızı etkileyecektir. Bu macerada ping sorunları yaşayarak oyundan soğumayın. Hemen Fortnite gecikme sorununu çözerek oyunu daha kaliteli oynayın.

Fortnite Ping

Her oyunda olduğu gibi Fortnite oynarken de pinginizin yüksek olması sizin için kötü bir durum olmaktadır. Bu durumda sizi oyunda soğutabilir. Sizler için yaptığım araştırmalar sonucunda Fortnite lag sorunu ve Fortnite ping düşürme işlemlerini buldum. Umarım bunlar size yardımcı olur.

metaimage1-1920x1080-abb60090deaf.png


Fortnite Ping Kaç Olmalı

Gecikmeyi sağlayan bunun sonucunda ping oluşmasına sebep olan neden şudur; Bilgisayardan gönderilen bir veri oyun sunucusuna varıp oradan size bir veri göndermesini sağlamaktadır. Bu veri ne kadar yavaş giderse ping o kadar çok olur. Pingin düşük olması her şeyin hızlı halledilmesi anlamına gelmektedir. MS = milisaniye

Ping değerlerini etkilen etmenlerden biri bilgisayar ile sunucu arasında izlenilen yol bu yolda yaşanan bir problem ile ilgi bir sorun olması durumunda bunu düzeltemezsiniz.

Fortnite Ping Sorununu Düzeltme
Pingin çıkması durumu senden kaynaklı bir sebepten ötürü oluyorsa bunu çözmenin birkaç adımı var şimdi senin problemin hangisi bakalım ve çözelim.

Modemim fişini çekmek; modeminizden kaynaklı bir problem olabilmesi açısından ilk önce modeminizin fişini çekip 30 ile 60 saniye arasında bekledikten sonra geri takın.

VPN’ yi kapatmak; cihazınızda VPN açık ise VPN’ yi kapatarak oyuna girmeyi deneyin.

Ethernet bağlantı kablosu kullanın; kablosuz ağ bağlantılarında araya sinyaller girebiliyor veya sinyallerde bir kesilme, kopma olabilmektedir. Bu durumdan kaynaklı ping oluşur. Modeme Ethernet kablosu bağladığınız zaman bu urumda oluşacak ping i ortadan kaldırırsınız. Unutmayın kablosuz daha iyi internet hızı sunacaktır.

İnternet Kaynaklı olabilir; bu durumda bekleyin biraz. Arka planda güncelleme veya bir şey indirmeyin.

Routerin fişini çekmek; routerden kaynaklı bir problem olabilmesi açısından ilk yapılacaklardan biride routerin fişini çekip 30 ile 60 saniye arasında bekledikten sonra geri takmak.

Farklı bir router kullanın; farklı bir router ile pingini test et bazı durumlarda router arızası yaşanmasından dolayı ping oluşur.

Router yeri; Router kapalı bir yerde, önünde engel varsa, bodrum kattaysa bu durumlar sinyal kalitesini azaltacağından dolayı ping yapmasına sebep olur. Speedtest açarak routeri bulunduğunuz yerin en üstüne sabit önü açık etrafında bişi olmayan bir yere katıp en az ms aldığınız yere konumlandırın.

Routeri Güncelle; bazı routerler de güncelleme yaptıkça daha iyi perfprmans almanızı sağlayacaktır. Bu da sizin ping süresini düşürmenize etki edecektir.
 

VeGaS

Seviye 2
Üye
Katılım
15 Ocak 2021
Mesajlar
22
Tepki puanı
0
Bunlar olmazsa Uçak modunda oynamayı dene bende işe yarıyor.
 

Zєвαηi

EDİTÖRR
Yönetici
Haber Editörü
Katılım
25 Ocak 2019
Mesajlar
499
Tepki puanı
12
Konum
ADANA
Uzun zamandır format atmadıysan bir format atıp temizle işene yaramayan her şey silinsin.
 
Üst