Facebook Watch Nedir? Nasıl Kullanılır?

KaRuS

Seviye 6
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
142
Bu yazımızda kısa bir zamandır yayına alınmış olan Facebook Watch özelliği ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Instagram’ın ciddi şekilde ön plana çıkması ile birlikte Facebook, ister istemez biraz geri planda kaldı gibi görünüyor. Zaman içerisinde karmaşasının artması ve kullanım alanlarının da değişiklik göstermesi bunda ki başlıca sorunlardan.

Facebook Watch TV olarak da bilinen yeni özellik, kısa sürede insanlar için ilgi çekici bir hal aldı. Her geçen gün büyüme gösteren bu sistemin son dönemde ki görülen etkin seçeneklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şimdi bu özelliği sizlere elimizden geldiğince kapsamlı şekilde sunarak fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz.


Facebook Watch TV


Facebook Watch Nedir?
Facebook Watch, tıpkı Instagram TV’de olduğu gibi Facebook içerisinde de uzun uzadıya video içerikli paylaşımların derlendiği bir alandır. Kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın en büyük kullanım sebeplerinden birisi de şüphesiz ki videolar olmuştur. Bu videolar, insanlar tarafından ilgi görünce şirket, ciddi anlamda bir ayrıştırma yaptı.

Facebook Watch özelliği de bu ayrıştırmanın bir eseri oldu. Yani Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda ve sol kısımda ki Watch sekmesine tıkladığınızda artık video içeriklerine doğrudan ulaşırsınız.


Facebook Watch Özelliği


Facebook Watch Nasıl Kullanılır?
Facebook Watch, her geçen gün daha yeni kitlelerce tercih ediliyor. Videolu içerikleri derlediği için zaman içerisinde profesyonel içerikler listelenmeye başladı ve bizde elimizden geldiğince derliyoruz. Facebook Watch, otomatik olarak çalışan bir sistem diyebiliriz.

İlgi alanlarınıza göre farklı hesaplarda yayınlanan videoları ya da ülke genelinde ki popüler videoları sizlere listeler. Bu videolara kolay yoldan erişme şansınızın olabileceğini de unutmamak gerekir. Facebook Watch, mobil uygulamalarda da aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Dolayısı ile ekstra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst