Dota 2’de oyun arama süreleri can sıkmaya başladı! | Gamesfrm.com

Dota 2’de oyun arama süreleri can sıkmaya başladı!

mnLy

Moderatör
Moderatör
Son gelen güncellemelerle Dota 2 oynamak adeta imkansız hale geldi!

E3T2mG.jpg

Valve’ın MOBA oyunu Dota 2 son zamanlarda getirdiği bir güncelleme ile Dereceli oyunları party veya solo olarak ayırmak yerine tek bir dereceye düşürdü. Onun yerine ise Core veya Support derece sistemi geldi.

Dota 2’nin birkaç güncelleme önce getirdiği güncelleme ile dereceli oyunlar artık party veya solo olarak ayrılmıyor, onun yerine Core veya Support olarak ayrılıyor oldu. Bu durum smurf hesaplardan tutun da boostlanmış birçok oyuncuya kadar birçok problemi beraberinde getirdi. Tabi bunun yanında oyunu tek başınıza oynamanız artık resmen imkansız hale geldi.

“Son güncellemelerden sonra 10-15 dakika oyun arıyordum. Ben de bu sürede ders çalışmaya karar verdim. Artık günlük fazladan 1,5 saat çalışıyorum. Teşekkürler Volvo!”

Tek başına oyun arayan oyuncular kendi önlerine geçen party ile arayanlar yüzünden artık maç bulmakta bir hayli zorlanmaya başladı. Özellikle Reddit’te şikayetlerini dile getiren Dota 2 topluluğu konuyla alakalı çözüm bulunmasını istiyor.

“Dota 2’de maç buluna kadar League of Legends’ta bir maç bitirebilirim.”

Yüksek derecelerde tabi durum çok daha kötü. Zaten az olan eşleşme sayısı daha da azalıyor. 30-40 dakikanın üzerinde maç arayanlar var.