Call of Duty: Mobile kullanıcı sayısıyla rekora koşuyor | Gamesfrm.com
 

Call of Duty: Mobile kullanıcı sayısıyla rekora koşuyor

Eagle

Gelecek Güzel Günler...
Yönetici
Haber Editörü
Grafiker
Katılım
6 May 2018
Mesajlar
1,449
Tepki puanı
138
Konum
Malatya
Mobil oyunlar dünya oyun endüstrisinin en önemli gelir kapısı haline gelmiş durumda. Öyle ki yıllardır kullanıcıların sevgilisi haline gelen PUBG Mobile yeni yayınlanan rakamlara göre, 600 milyonluk kullanıcı sayısıyla liderliğini ilan ediyor. Bir diğer tarafta 2019 yılının ekim ayında yayınlanan Call of Duty: Mobile avına yavaşça yaklaşan bir aslan gibi, kısa süre içinde 150 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. PUBG Mobile rakibi CoD Mobile, onu geçebilir mi?

Call of Duty: Mobile indirilme sayısı neye işaret ediyor?
Daha 4 ay önce yayınlanmış olan ve ilk haftasında 35 milyon indirilme sayısına ulaşan Call of Duty: Mobile, yeni yayınlanan rakamlar ile dördüncü çeyreğe göre 150 milyon indirilme sayısına ulaştı. Bu kendi içinde bir rekora işaret ediyorken, oyunun aldığı güncellemeler ile daha da popüler hale gelmesi bekleniyor. Hatta PUBG Mobile’ı liderlik koltuğundan etmesi bile bekleniyor.
Bildiğiniz gibi PUBG Mobile gibi, Call of Duty: Mobile da Battle Royale türü oyunlar ve ücretsizler. Ücretsiz oldukları için milyonlarca kullanıcıya kısa sürede ulaşan bu oyunlar, ilerleyen günlerdeki tahminlere göre akıllı telefonları daha da fazla ele geçirecek.
Activision Blizzard’ın CEO’su Bobby Kotick oyunun başarısı hakkında, ”2019 yılına oranla kullanıcı sayımızı oldukça artırdık. 2020 yılında bu rakamların katlanarak devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. Oyunun başarısı zaten Game Awards 2019‘da Yılın Mobil Oyunu ödülünü alarak tescillenmişti.
https://shiftdelete.net/call-of-duty-mobile-yeni-guncellemesiyle-renkleniyor
 
Üst