Bitcoin Nedir ve Güvenilir midir?

Çılgın Türk

Seviye 10
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
381
Günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılan kripto para birimlerinden olan Bitcoin, kısaltılmış adıyla BTC olarak anılır. Dünya’nın ilk dijital, bağımsız ve şifrelenmiş kripto para birimi olan Bitcoin, dünyanın bir ucundan öbür ucuna herhangi bir merkezi sisteme bağlı kalmadan para transferi yapabilmenizi sağlar. Diğer ödeme birimlerine göre oldukça güvenlidir ve bu sayede geleceğin para birimi olarak adlandırılmaktadır. Herhangi bir kısıtlamaya bağlı kalınmadan herkes Bitcoin kullanabilir ve bu para birimini kullanmak için ek bir ödemeye ihtiyaç yoktur.

Bitcoin Kullanım Alanları Nelerdir?

Uçak bileti almaktan kahve satın almaya kadar Bitcoin her yerde ödeme birimi olarak kullanılabilir. Hatta bazı bankalar, ödemelerin Bitcoin ile yapılması için kullanıcıların teşvik etmektedir. Ek olarak para gönderimi sırasında Bitcoin herhangi bir aracı olmadığı için kesintiye uğramaz. Ancak PayPay veya Western Union gibi şirketler, para gönderimi sırasında belirli bir miktara kesinti uygular. Bitcoin ile bu sorun ortadan kalkmatkadır.

Bitcoin Güvenilir midir?

Eğer bilgisayarın hacklenmezse ve özel cüzdan bilgilerinizi unutmazsanız herhangi bir sorun olmaz. Bitcoin ile yaptığınız tüm işlemler özel olarak uçtan uca şifrelenir ve bu nedenle gayet güvenilirdir. Bitcoin, dijital bir para birimi olduğundan özel cüzdanlarda saklanır. Bir cüzdan açarak Bitcoinlerinizi burada saklayabilirsiniz. Ancak anahtara sahip olan bu cüzdanın anahtarını kaybetmemeye ve başkalarıyla paylaşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst