Bir Server Neden Tutmaz ? Tüm Detaylar!Ned Stark

Seviye 6
Üye
Katılım
3 Eki 2018
Mesajlar
110
Her dakika yeni bir server açılıyor.Her server sahibinin isteği geniş kitlelere hitap etmek ama bazen herşey düşünüldüğü gibi olmuyor.Sizlere bu durumları yaşayan biri olarak tavsiyelerimi ve sebeplerini bu konu altında yazacağım.

1-) OYUNU AÇMADAN TEST ETMEMEK !

Malesef yapılan en büyük hatalardan biri bu oluyor.Serveri hazır hale getirdikten sonra mutlaka en az 1 hafta test etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.Test sürümü olarakda oyunculara oyunu açabilirsiniz.Serverı direk açtığınızda bir hata veya açık oyunun dibe çökmesine sebep olur.

2-) İLGİYİ KESMEMEK !

Serverın sadece açılışında ilgi göstermek yetmiyor.Serverınıza ilk başta nasıl ilgi gösteriyorsanız onu devam ettirin.Oyuncuların çoğu yetkililerin ilgisizliğinden dolayı birçok serverı bırakıyor.

3-) DÜZENSİZ NPC SİSTEMİ !

Oyun içindeki npc düzenide oyuncular üzerinde etkisi büyüktür.Serverda herşey düzen içinde olmalı,oyuncu aradığını kolayca bulabilmeli.Misal olarak silah satıcısında zırh satılması gibi hatalar yapılmamalı.

4-) AŞIRI RENKLİ TANITIM !

Yapacağınız tanıtımlar oyun hakkında oyuncuya en büyük bilgiyi verir.Tanıtımlarda aşırı resim ve video kullanılmamalı.Aksine sade resimlerle detaylı bir anlatım yapılmalı.

5-) ADALETLİ OLMAK !

Oyun içinde vereceğiniz ceza sistemi adaletli olmalı.Yakın çevrenizdeki kişilere ayrıcalık yapmayın.

6-) ZORLUK DERECESİ !

Serverınız için en uygun npc düzenini ve drop miktarını kullanın.Birçok oyuncu bu sebepten dolayı servera girip,çıkmaktadır.Misal olarak emek serverda %1000 drop açmak gibi yapılan yanlışlıklar.

7-) İYİ VE TECRÜBELİ YÖNETİM !

Serverın yönetiminde kesinlikle deneyimli kişiler olmalı.Sadece arkadaşınız diye yönetime almak en büyük hatalardan biri.

8--) ALINTI PAYLAŞIMLAR YAPMAMAK !

Başkasının konusundan gördüğünüz resim vs öğeleri kendi konunuzda paylaşmamaya özen gösteriniz.Mümkün oldukça kendiniz birşeyler yapmaya çalışın,yapamıyorsanızda alıntı kullanmayın.

9-) FORUM SAYFASI KURMAMAK !

Oyuncuların kendi arasında iletişim kurması açısından bir forum sitesi kurmalısınız.Facebook sayfası belli bir süre sonra kullanım amacını aştığından doğru bir seçim olmayacaktır.

10-) VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTMAMAK !

Server açılışında belli bir söz verdiğinizde o sözü mutlaka yerine getirin.Aksi halde oyuncuların karşısında güveniniz sarsılmış olacaktır.
 


Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst