Apex Legends Octane Rehberi Nasıl Oynanır?

Rohan

Seviye 9
Üye
Katılım
9 Tem 2018
Mesajlar
257
Konum
Uzay

Türkiye'nin En Büyük Eğitim Forumunda KPSS, TYT, AYT, LGS Gibi Konuların Tartışıldığı, İçeriklerin Paylaşıldığı ve Karşılıklı Yardımlaşma Temeline Dayanan Foruma Giriş İçin TIKLAYIN

Octane, Apex Legends’in geliştiricisi olan Respawn Entertainment’ın oyuna sonradan eklediği ilk efsane. Oyunun diğer karakterleri gibi, Octane’nin yetenekleri de hareketlilikle ilgili. Süratle hareket edebilen ve oldukça yararlı yeteneklere sahip olan bu şampiyon Wraith’in tahtını elinden almış durumda.

Pasif, Taktik ve Ultimate yeteneği hakkında konuşacağız ve bunların nasıl daha etkili kullanabileceğini göstereceğiz. Bu yeteneklerden taktik ve nihai yeteneği hangi tuşla kullanacağınız size kalmış, oyun ayarlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz ilk olarak karakterin kısa hikayesiyle başlayalım ve ardından Apex Legends Octane rehberine geçelim ve nasıl oynanacağını öğrenelim!


APEX LEGENDS OCTANE REHBERİ
PASİF YETENEĞİ: KENDİNİ İYİLEŞTİRME
Octane sağlığını otomatik olarak yenileme özelliğine sahiptir.
Octane, medkitler ve sağlık eşyaları yerine kendi özel gücünden faydalanabilir. Sağlığınızı eşya harcayarak doldurmanız için hiçbir sebep yok. Canınızı doldurmak için sadece bekleyin, eğer damage almıyorsanız pasif yetenek eksik olan sağlığı kısa sürede dolduracaktır.
Eğer düşük taarruzlu bir oyundaysanız, Octane ilaçlarını müttefikleriyle diğer karakterlerden daha sık paylaşabilir çünkü pasif yeteneği sayesinde onlara daha az ihtiyaç duyar.
TAKTİK YETENEĞİ: HIZLI HAREKET EDEBİLME
Octane, sağlığı pahasına hızlı hareket eder.
Octane, kullanıldıkça sağlığı azaltan ancak hızlı hareket edebilmesini sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Kendinizi bu yetenekle öldüremezsiniz, bu yüzden mor zırhınız varsa, onu kullanmaktan çekinmeyin. Sadece sağlığınızın düşük olabileceğini ancak pasif yeteneğinizi sayesinde yeniden dolduğunu unutmayın.
Gemiden iner inmez Stim adı verilen hızlı koşma yeteneğinizi kullanın. Sağlığın oyun içindeki maliyeti düşüktür, bu nedenle azalan sağlığınızı düşünmeden rakiplerinizden önce silah bulun.
NİHAİ YETENEĞİ: ATLAMA RAMPASI
Octane, daha yükseğe ve ileri zıplamak için herkesin kullanabileceği bir atlama yastığı yaratabilir.
Fırlatma pedleri, momentumu hesaba katar (Apex Legends’daki her şey gibi), bu nedenle ekstra uzun bir sıçrama yapmanız gerekiyorsa hızlı koşmaya başlamanızı öneririm. Rampalar taktik yetenekle birlikte kullanıldığında oldukça verimlidir.
Fırlatma pedleri büyük olduğundan görülmesi kolaydır ve bu onları yem olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Biri sizi takip ediyorsa, fırlatma rampasını kullanın ve bir köşeye çekilin. Sizi kovalayan düşman, kendini yanlış yöne fırlatabilir.
 

Konuyu Okuyanlar: (Üyeler: 1, Ziyaretçiler: 0)

Üst