Apex Legends İnceleme | Gamesfrm.com

Apex Legends İnceleme

Chukulata

Moderatör
Moderatör
Apex Legends'da İlerleyelim! Oyunu sırf denemek için indirip oynayanlar oyunun severi haline geliyor. Hızlı bir şekilde popülerleşen ve halen popülerleşmekte olan bu Battle Royale oyununun Türkiye'deki birçok Twitch yayıncısının canlı yayınını ya da birçok Youtuber tarafından çekilmiş videolarını izleyebilirsiniz ve bu sayede oyunu indirmeden önce oyun hakkında kısa bir bilgi sahip olmuş olursunuz. Apex Legends, Call of Duty: Black Ops 4 oyununa oldukça benziyor ama illaki içinde farklı şeyler barındırıyordur.Diğer BR (Battle Royale) oyunların aksine Apex Legends kahraman temelli bir oyundur. Yani PUBG oyununda ki gibi sadece tek karakterle oynanmıyor. Oyuncular oyuna başlamadan önce istedikleri karakteri seçip başlıyor. Karakterlere gelir isek her karakterin kendine ait yetenekleri ve bu yetenekleri kullanabilmek için farklı tuş kombinasyonları mevcut. Her karakterin yeteneği değişiyor. Kimisinin aktif kimisinin pasif yetenekleri bulunuyor. Bu karakterler ya da kahramanlar diyelim; oyunda Legend olarak geçiyor. Ne kadar kahraman bulunduğuna gelirsek oyunda toplam 8 kahraman bulunmakta ve oyuna başladığınızda bu 8 karakterden 2'si kilitli bir şekilde geliyor. Bu kilitli karakterleri açmak içinse para kazanmanız gerekiyor. Ne tür kahramanlar var diye soruyorsanız oyunda sağlıkçı, tank, asker ve izci gibi sınıflar mevcut ancak bu sınıfların arasındaki fark oldukça az. Yani bir tank ile karşı karşıya gelen bir sağlıkçı, tankı öldürebiliyor. Sınıfların arasında bazı farklar olsa da hepsi tamamen dengeli. Yani bu biraz oyuncunun oyun içindeki yeteneklerine bağlı.
apex-legends-inceleme-5d68c0763a003.jpg
Apex Legends Hakkında Yorumum Araştırmalarıma göre edindiğim bilgiler bu kadardı. Şahsen araştırmalarım sonucunda bu oyunun gerçekten güzel olduğunu anladım. Tabii başta biraz ümitsizdim ancak direkt olarak yanıldığımı anladım. Oynaması da izlemesi de ayrı bir keyif gerçekten. Eğer imkanınız varsa bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyorum.Ayrıca oyunun sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ekip arkadaşımız tarafından açılan diğer konulara göz atabilirsiniz.Bir konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yorumlarınızı eksik etmeyin, başka konularda görüşmek üzere! ​